Sesja fotograficzna „Mówimy TAK Paraolimpiadzie”

 

Mówimy TAK Paraolimpiadzie…

Duch walki naszych sportowców zmotywował również Fundację Jedyna Taka, dlatego też w tym roku podczas Warsztatów Miss Polski na Wózku 2016 postanowili wykonać sesję sportową pod hasłem "Mówimy TAK Paraolimpiadzie".

Promowanie, wspieranie i zmiana wizerunku osób z niepełnosprawnością to główne cele Fundacji.

Tą sesją chcieli wyrazić wsparcie dla Paraolimpijczyków, którzy już za kilka dni wezmą udział w Igrzyska Paraolimpijskich. Głównym założeniem sesji, którą wykonał Karol Malec było pokazanie, że osoby z niepełnosprawnością to osoby aktywne , które również mają swoje pasje, marzenia i cele, które chcą osiągać tak jak inni.

To była pierwsza taka sesja na Warsztatach Miss. Do tej pory dziewczyny pozowały w sukniach wieczorowych, bieliźnie czy też w słowiańskich stylizacjach, a każda z tych sesji była bardzo kobieca i pokazywała, że piękno nie ma barier.

Z kolei sesja sportowa zupełnie od tego odbiegała. Finalistki musiały wcielić się w rolę sportowców i zapozować z atrybutami, które używane są w sportach paraolimpijskich.

Efekty tej sesji są naprawdę zdumiewające. Każda z dziewczyn świetnie wywiązała się z powierzonego jej zadania, a my jesteśmy dumni z tego co udało nam się osiągnąć i wyrazić.

Swoje poparcie dla Paraolimpijczyków Fundacja Jedyna Taka wyraziła również w krótkim reportażu z przygotowań na Warsztatach Miss Polski na Wózku 2016. 

 

Zachęcamy również do obejrzenia reportażu z Gali Finałowej Miss Polski na Wózku 2016 https://www.youtube.com/watch?v=vK4V1PaUevk.

 

Rywalizacja o 528 medali, 23 konkurencje, 4300 sportowców, 176 krajów i pierwsza w historii transmisja w Telewizji Polskiej…

To właśnie czeka nas od 7. do 18 września. Mowa oczywiście o 15. letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, podczas których zobaczymy około 90 reprezentantów z Polski.

 

Trochę historii!

Igrzyska paraolimpijskie to drugie pod względem wielkości zawody sportowe w wielu dyscyplinach dla zawodników z niepełnosprawnością. Odbywają się one co cztery lata po igrzyskach olimpijskich i są organizowane przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski.

Historia igrzysk paraolimpijskich sięga 1948 roku, kiedy Ludwig Guttmann zorganizował równolegle do odbywającej się wtedy w Londynie olimpiady turniej w łucznictwie dla sparaliżowanych weteranów. Za pierwsze igrzyska paraolimpijskie uznaje się jednak zawody, które odbyły się w 1960 roku w Rzymie. Samą nazwę "paraolimpiada" zaczęto używać dopiero w 1984 roku.

 

Siła, odwaga i determinacja…

Osoby z niepełnosprawnościami ze względu na swoje deficyty napotykają liczne bariery i trudności w codzienny funkcjonowaniu, ale bariery te przestają mieć znaczenie kiedy chodzi o coś co kochamy robić i odnajdujemy w tym sens naszego życia. Tak właśnie jest w przypadku sportowców z niepełnosprawnościami, którzy pokazują światu, że niepełnosprawność nie jest ograniczeniem i przeszkodą w zdobywaniu sukcesów. Siła, odwaga, determinacja, charakter, niewiarygodne umiejętności sportowe i zdolności fizyczne pozwalają im dotrzeć na sam szczyt. Dzięki wynikom jakie osiągają, przełamują stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością i motywują innych do działania.

 

Zdjęcia: Karol Malec

Fotomontaż: Anapt

Charakteryzacja: Wyższa Szkoła Artystyczna

– Maria Radecka

– Dominika Bielecka

 

Studio foto: Bemowskie Centrum Kultury

 

źródło: http://jedyna-taka.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial