SEZON 2020 LIGI AVALON EXTREME RACING WYSTARTOWAŁ NA DOBRE PRZED NAMI II RUNDA ZAWODÓW!

Profesjonalny tor wyścigowy, sportowe samochody i nieprzeciętne umiejętności – tak w kilku słowach można opisać imprezy racingowe organizowane w ramach Ligi Avalon EXTREME Racing. Już w najbliższą sobotę, 25 lipca 2020 na torze Motopark Ułęż odbędzie się II runda wyjątkowych zawodów.

Liga Avalon EXTREME Racing to pierwsza w Polsce liga fanów motosportu zrzeszająca wyłącznie kierowców z niepełnosprawnościami. Organizatorem Ligi jest Fundacja Avalon, jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce pomagających osobom z niepełnosprawnościami. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu Avalon EXTREME, a jego celem jest promocja motosportu wśród OzN oraz pomoc uczestnikom w rozwijaniu pasji motoryzacyjnej. Pomysłodawcą projektu jest Sebastian Luty – sportowiec, rajdowiec, ambasador Avalon EXTREME.

Liga Avalon EXTREME Racing zrzesza osoby z niepełnosprawnościami, które biorą aktywny udział w zawodach i wydarzeniach motorsportowych na poziomie amatorskim lub profesjonalnym i  chcą rozwijać swoją pasję pod skrzydłami Fundacji Avalon. Przystąpienie do Ligi jest bezpłatne – wymaga jedynie zgłoszenia online przez formularz rejestracyjny znajdujący się pod linkiem: 
https://avalonextreme.pl/wydarzenia/liga-avalon-extreme-racing-formularz-zgloszeniowy/  

Każdy członek Ligi AE Racing otrzymuje dofinansowanie uczestnictwa w rundach dobrze znanych imprez motosportowych: Race Day oraz King of Poland – Drag Race. W sezonie 2020 członkowie Ligi ścigają się w 8 rundach na torach w całej Polsce. Klasyfikacja generalna uwzględnia 4 najlepsze wyniki. Najlepsi zawodnicy otrzymują pamiątkowe puchary oraz cenne nagrody.

II runda zawodów odbędzie się w sobotę 25 lipca 2020 na torze MotoPark Ułęż w ramach Race Day. Poza emocjonującymi wyścigami, po raz pierwszy pojawi się specjalna strefa Avalon EXTREME chillout, w której zawodnicy będą mogli zrelaksować się pomiędzy startami i wymienić się wrażeniami. W strefie będzie można również dokonać zakupu ubrań i gadżetów Avalon EXTREME i  tym samym wesprzeć działalność statutową Fundacji Avalon.

Kalendarz Sezonu 2020 Ligi Avalon EXTREME Racing:

28.06.2020 – Motopark Ułęż (Race Day)

25.07.2020 – Motopark Ułęż (Race Day)

9.08.2020 – Motopark Ułęż (King of Poland)


15.08.2020 – Tor Jastrząb (Race Day)

27.09.2020 –  Tor Poznań (Race Day)

4.10.2020 – Motopark Ułęż (King of Poland)

24. 10. 2020 – Tor Modlin (Race Day)

7.11.2020  –  Motopark Ułęż (Race Day- FINAŁ)

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial