„Silniejsze i bezpieczniejsze” – pilotażowe zajęcia online z empowermentowej samoobrony i asertywności dla kobiet* niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz chorobami przewlekłymi.

Nie przegap tej szansy!!! Autonomia zaprasza na pierwszy w naszej hersotrii pilotażowy warsztat online z samoobrony i asertywności bazujący na metodologii WenDo!

Czy to w ogóle możliwe, żeby uczyć się samoobrony i asertywności online? Przekonaj się sama!

Warsztaty z samoobrony i asertywności bazujące na metodzie WenDo są dla wszystkich kobiet*, które chcą:

  • wzmocnić się,
  • odkryć nowe możliwości,
  • swobodniej wyrażać swoje zdanie,
  • poznać sposoby opanowania stresu,
  • wiedzieć jak skuteczniej chronić się przed manipulacjami, zaczepkami, krzywdzącymi słowami i zachowaniami
  • poczuć się pewniej i lepiej w swoim ciele, ze sobą,
  • poznać i poćwiczyć techniki fizycznej samoobrony,
  • spędzić dobrze czas, śmiać się, odpocząć.


Czego możesz się spodziewać na warsztatach?
Na warsztatach bazujących na metodzie WenDo wychodzimy z założenia, że każda kobieta* jest ekspertką we własnej sprawie i może odnaleźć sposoby na to by być bezpieczniejszą i odzyskać poczucie sprawczości. Spotkanie z innymi kobietami* daje dodatkowo szanse na poznanie ich doświadczeń, sposobów, patentów, pomysłów. Ale nie dostaniesz nieproszonych „dobrych rad”.

W trakcie dwóch 3-godzinnych spotkań odbędą się ćwiczenia z pracy z ciałem, oddechem i głosem. Dowiemy się więcej o naszych granicach i o tym jak ich bronić. Będziemy ćwiczyć asertywną komunikację i reagowanie w zaaranżowanych sytuacjach. Podzielimy się pomysłami i doświadczeniami reakcji i obrony w różnych życiowych sytuacjach. Będziemy pracować nad skutecznymi strategiami obrony w sytuacjach napaści słownych i fizycznych, a także molestowania. Będziemy dyskutować, analizować materiały filmowe i planować – w dużej grupie i w mniejszych.

Warsztaty zostaną poprowadzone przez Ewę Rutkowską i Agatę Teutsch – certyfikowane trenerki WenDo – samoobrony i asertywności dla dziewcząt* i kobiet*, które ukończyły specjalistyczne międzynarodowe szkolenie dotyczące dostosowania metod feministycznej samoobrony do potrzeb i możliwości kobiet z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Warsztaty “Silniejsze i bezpieczniejsze” otrzymały wyróżnienie w konkursie „Kraków bez barier”.

Bezpłatne, dwuczęściowe warsztaty odbędą się w następujących terminach: 25 listopada 2021 i 2 grudnia w godzinach 17:00 – 20:00. Obie części stanowią całość.

Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM – osobom zakwalifikowanym przyślemy link i instrukcję.


Aby uczestniczyć w warsztatach konieczne będą:
– rejestracja przez formularz, potwierdzona otrzymaniem informacji o zakwalifikowaniu
– korzystanie z laptopa lub tabletu (smartfon nie wystarczy) wyposażonych w słuchawki i mikrofon
– dobre połączenie z internetem (umożliwiające uruchomienie kamery i funkcji audio)
– połączenie z pomieszczania, w którym uczestniczka jest sama i może się swobodnie zachowywać (jeśli nie macie takiej możliwości – prosimy napiszcie o tym w zgłoszeniu).

Dla osób nie dysponujących własnym sprzętem istnieje możliwość wypożyczenia na czas warsztatu tabletu (taką potrzebę prosimy zgłosić jak najszybciej na adres: a.teutsch@autonomia.org.pl i jednocześnie smsem 502 24 67 68 – nie później niż do 15 listopada).

Aby wziąć udział w warsztatach „Silniejsze i bezpieczniejsze” uzupełnij poniższy formularz zgłoszeniowy do 20 listopada 2021 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Liczba miejsc ograniczona do ok. 20 – bardzo nam zależy na możliwie bezpiecznej i kameralnej atmosferze. W przypadku bardzo dużej liczby zgłoszeń zaproponujemy dodatkowe terminy.

W razie jakichkolwiek pytań/wątpliwości prosimy o kontakt: a.teutsch@autonomia.org.pl, 502 24 67 68.

Chetnie przekażemy też informacje o innych działaniach w ramach projektu „Nie znaczy nie”.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial