Polscy paraolmpijczycy w Rio

Trwają paraolimpijskie zmagania w Rio, sukcesy Polaków z weekendowych startów to:

Srebrny medal w pchnięciu kulą (kat. F41) Bartosza Tyszkowskiego – w najlepszej próbie odległość 13,56 m.

Czwarte miejsce Justyny Kozdryk w podnoszeniu ciężarów w kategorii wagowej do 45 kg.

Szymon Sowiński  zajął czwarte miejsce w finale pistoletu pneumatycznego z odległości 10 m (153,4 pkt., kat. SH1).

Mateusz Michalski piąty w finale biegu na 100 metrów w kategorii osób niewidomych i niedowidzących T 13.

Lucyna Kornobys zajęła rzucie oszczepem w pozycji siedzącej IV miejsce (odległość 17,88 m – najdalej w tym sezonie).

Łukasz Mamczarz, zawodnik skaczący wzwyż na jednej nodze, uzyskał wysokość 1,77 m i zajął czwarte miejsce.

Srebrny medal dla Wojciecha Makowskiego za 100 metrów stylem grzbietowym w kategorii S11 z czasem 1:08.28.

Złoty medal Ewy Durskiej w pchnięciu kulą, (wynikiem 13,94 metra ustanowiła nowy rekord świata w kategorii T 20).

Srebrny medal dla sprintera Michała Derusa na dystansie 100 m w połączonych kategoriach T45, 46 i 47, czyli zawodników z dysfunkcjami rąk.

Podwójna osada wioślarska w składzie Jolanta Majka i Michał Gadowski zajęła 6 miejsce w  finale A.

Renata Śliwińska rzuciła na odległość 6.64  (rekord życiowy) i zajęła 6 miejsce.

Gratulujemy i trzymamy kciuki, kibicując kolejnym zawodnikom.