XVI Opolskie Dni Niepełnosprawnych

W zeszły czwartek w Opolu odbyły się XVI Opolskie Dni Niepełnosprawnych, w których swój udział zapowiedziało ponad pięć tysięcy osób niepełnosprawnych. 

Wydarzenie zostało zapalnowane na dwa dni. Jedną z wielu atrakcji jakie zostały przygotowanie był ośmiometrowy namiot, przygotowany przez Polski Związek Niewidomych, w którym osoby niewidome mogły strzelać do tarczy z broni laserowej. Osoby towarzyszące również mogły skorzystać z tej atrakcji po włożeniu specjalnych gogli. Pozostałymi atrakcjami jakie zostały zorganizowane były: Sparkatiada sportowa, jarmark, prezentacja nowoczesnego sprzetu rehabilitacyjnego oraz prac plastycznych, które zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne. Dodatkowo umieszone zostały punkty informacyjne instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, dzięki którym osoby zainteresowane mogły uzyskać informacje o dofinansowaniu do sprzetu i oprzyrządowania do samochodu. 

Gościem specjalnym, którym wystąpił na scenie była Monika Kuszyńska wraz z zespołem Las-Music. Wokalistce został przyznany tytuł Honorowego Ambasadora Stolicy Polskiej Piosenki. 

Głównym celem Opolskich Dni Niepełnosprawnych jest dodanie ludziom odwagi do życia ze swoją niepełnosprawnościa. Jest to pewna metoda mobilizacji do wyjścia z domu, rozpoczęcia rehabilitacji i znalezienia zainteresowań/hobby – Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora MOPR w Opolu.

fot. Sławomir Mielnik www nto.pl
fot. Roman Rogalski, Agencja Gazeta www opole.wyborcza.pl

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial