Świadectwo o życiu z FAS- relacja z konferencji „Rodzina nie na niby”

W ramach działań profilaktycznych dostałam zaproszenie na konferencję uświadamiającą pt. „Rodzina nie na niby „- była to doskonała okazja do tego by godnie reprezentować Portal Rampa – Pokonujemy Bariery , mój blog i idee macierzyństwa rebornowego, która moim zdaniem właśnie ma za zadanie pokazać aspekty odpowiedzialności nad przekazem , że każda dawka alkoholu spożyta w trakcie ciąży może być niebezpieczna dla dziecka .

Program konferencji

8.45 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

9.00 ROZPOCZĘCIE I WYSTĘP ARTYSTYCZNY

9.20 „NOWA WIĘŹ – NOWE NARODZINY” KATARZYNA KAŁAMAJSKA-LISZCZ

10.00 „CODZIENNOŚĆ Z FAS” – KATARZYNA LISZCZ

10.45 „RODZICIELSTWO ZASTĘPCZE-MISJA CZY PRACA?” – DR ANNA KRAWCZAK

11.30 – 12.00 PRZERWA

12.00 – „MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO ULECZY? DZIECKO Z ZABURZENIAMI ROZWOJOWYMI (FAS, ASD, WCZESNA TRAUMA) W RODZINIE ZASTĘPCZEJ” –DR IWONA PALICKA

13.00 – „MAMA Z PRZYMIOTNIKIEM” – KATARZYNA KOJTYCH

ZAWODOWA RODZINA ZASTĘPCZA

13.45 – „FAS MA SWÓJ CZAS”– MAŁGORZATA KOROLCZUK

MAMA ADOPCYJNA DWÓJKI DZIECI Z FAS

15.00 ZAKOŃCZENIE

O moim wystąpieniu…

Ja ogromnie się cieszyłam na to spotkanie , ponieważ była to okazja do podzielenia się tym ,że życie z FAS nie jest proste ale przy odpowiednim wsparciu wszystko jest możliwe .

Moje wystąpienie trwało 45 minut, ale właściwie był to panel dyskusyjny prowadzony przez Panią Beatę Gromke – Byczek – organizatorkę konferencji . Przed moim wystąpieniem miała prelekcję moja mamą, która przybliżyła słuchaczom jak wyglądała moja terapia oraz , że z każdego spotkania należy czerpać radość.

Jakie są moje odczucia po wystąpieniu?

Super myślę , że dzięki temu , że jest Oliwia , która ma FAS i reprezentuje portal Rampa – Pokonujemy Bariery – nie występuje jako eksponat zobaczcie jak FAS zniszczył mi życie . Sama prywatnie nie zgodziłabym się na wystąpienie… Bo po co? I tak samo jest ze wszystkim innym brak motywacji do leczenia właściwie wyszłam z założenia , że po co się leczyć skoro i tak jest tak samo . Więc na razie wszystkie wizyty są wstrzymane.

Chociaż po spotkaniu i panelu dyskusyjnym wszyscy chcieli wziąć Oliwię była też okazja do spotkania z bohaterką wywiadu z Małgorzatą Karolczuk, co wzbogaciło mnie o nowe doświadczenie. Miałam też okazję przypomnieć sobie co daje mi opieka nad Oliwią – jak na mnie wpływa i super reguluje emocje .

Czy będę brała udział w kolejnych konferencjach ?

Tak myślę , że jak najbardziej. Ta konferencja uświadomiła mi , że edukacja na temat rozumienia i pokonywania barier – leży i kwiczy. Dlatego mimo ,iż nie lubię mówić o swoim życiu i skutkach FAS myślę, że edukacja w tym temacie ma głęboki sens.

Opracowanie : Katarzyna Liszcz , asystentka redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery , prelegentka konferencji pt.,, Rodzina nie na niby „

Dajcie znać w komentarzach jak podobała Wam się prelekcja i materiały przygotowane przez Kasię? Pochwalcie się w komentarzu w jakim wydarzeniu Wy ostatnio braliście udział?

Po więcej wpisów i relacji zapraszamy na naszą grupę Rampowiczów: https://www.facebook.com/groups/351603438698422

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial