AXA XL wspiera amp futbolową drużynę Śląska Wrocław

W ramach swojego zaangażowania w inkluzywność i różnorodność polski oddział Centrum Usług Wspólnych (Enterprise Shared Services) AXA XL weszło w współpracę z amp futbolową drużyną WKS Śląska Wrocław.

Drużyna amp futbolowa powstała we Wrocławiu w ubiegłym roku pod skrzydłami WKS Śląsk Wrocław. Przyświeca jej idea budowania klubu bez barier. Celem jest aktywizacja oraz integracja osób niepełnosprawnych poprzez sport, zapewniając im możliwość rozwijania swoich pasji i spełniania sportowych marzeń.

“Hart ducha i samozaparcie zawodników amp futbol są dla nas inspiracją i jesteśmy zaszczyceni, że możemy zostać częścią teamu amp WKS Śląsk” – powiedział Jarosław Toboła, Head of Shared Service AXA XL Wrocław. „Wartości drużyny WKS amp futbol są bardzo bliskie pracownikom wrocławskiego oddziału AXA XL i jesteśmy dumni, że nasze logo pojawi się na ich koszulkach” – dodał Toboła. W Polsce AXA XL jest obecna przez swoje Centrum Usług Wspólnych (Enterprise Shared Services), które jest istotnym wsparciem dla zespołów AXA XL z całego świata w zakresie działalności ubezpieczeniowej, usług aktuarialnych, IT, zarządzania projektami, finansów i księgowości. Zatrudniająca ponad 600 osób firma obchodzi w tym roku dziesięciolecie obecności w Polsce i od lat aktywnie angażuje się w życie wrocławskiej społeczności. W ciągu ostatnich pięciu lat ogromna większość pracowników biura brała udział w działalności charytatywnej w ramach firmowego Global Day of Giving, realizując blisko setkę projektów – wliczając w to opiekę nad osobami starszymi, czy działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

„Niezwykle cieszy nas połączenie sił z AXA XL. To firma, która doskonale wie, czym jest wielki futbol: w końcu od kilku lat jest partnerem treningów angielskiego Liverpool FC” – mówi Mariusz Kędzierski, kapitan amp futbolowej drużyny Śląska Wrocław, a także artysta, coach i mówca motywacyjny. „Wierzymy, że dzięki tej współpracy, opartej na zbieżnych wartościach, będziemy w stanie wspólnie dawać inspirację i motywować do wzięcia życia w swoje ręce nie tylko osoby niepełnosprawne” – dodaje Kędzierski.

W ostani weekend, Drużyna Śląska Wrocław, już z logo nowego patrona na koszulkach, zmierzyła się towarzysko z nasza drużyna narodową  Amp Futbol Polska.

Amp futbol to rodzaj piłki nożnej rozgrywany przez sześciu zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej oraz bramkarza – po amputacji jednej z dłoni lub rąk. Dyscyplina ta z roku na rok zyskuje na coraz większej rozpoznawalności w naszym kraju, a niedawno bardzo głośno zrobiło się o niej przy okazji wyróżnienia polskiego piłkarza nagrodą imienia Ferenca Puskasa przyznawaną przez międzynarodową organizację piłkarską FIFA za zdobycie najładniejszej bramki ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial