Światowy Dzień Dawcy Szpiku – każdy może pomóc!

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. 

Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie komórek macierzystych od zgodnego Dawcy. Jedynie 25% Pacjentów znajduje „bliźniaka genetycznego” w rodzinie, pozostałe 75% zdanych jest na Dawców niespokrewionych.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy wynosi 1:20 000, a nawet 1: kilku milionów. To właśnie sprawia, że poszukiwania są tak trudne. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa na znalezienie genetycznego bliźniaka.

Pomóż innym i zarejestruj się aby móc zostać dawcą! Poniżej filmik instruktarzowy jak zarejestrować się jako dawca komórek.

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 1 milion Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych, z czego w bazie Fundacji DKMS ponad 899 tysięcy osób. Na całym świecie zarejestrowanych jest ponad 27 milionów potencjalnych Dawców.

Jak wygląda pobrnie komórek macierzystch? Wszystko wyjaśnione zostało poniżej

źródło: www.dkms.pl

Zobacz też : Dzień Dawcy Szpiku

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial