Szkoła bez barier

Papież Franciszek przekazał pieniądze na budowę windy w znajdującej się na os. Jana III Sobieskiego szkole Zawsze Razem, w której uczą się niepełnosprawne dzieci. W placówce uczy się 37 uczniów z niepełnosprawnością ruchową i o różnym stopniu upośledzenia intelektualnego, z Poznania i z okolicznych gmin. Większość z nich porusza się na wózkach inwalidzkich, które kilka razy dziennie, po wąskich schodach, wnosili dotąd na piętro trzej panowie, pracownicy placówki zwani przez dzieci trzema wujkami.  Była to konieczność, ponieważ na wyższej kondygnacji znajdują się sale lekcyjne.
„W imieniu Ojca Świętego Franciszka z radością pragnę przekazać dar finansowy na budowę windy, która będzie wielkim ułatwieniem w codziennym życiu uczniów i nauczycieli w Szkole "Zawsze Razem” – to treść listu przesłanego w środę 21 stycznia do dyrekcji szkoły mieszczącej się na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu przez abp. Konrada Krajewskiego, jałmużnika papieskiego.

List to efekt medialnych doniesień na temat braku windy w budynku szkoły (mieści się tu także centrum rehabilitacyjne). 

Ojciec święty na budowę windy przekazał 20 tys. złotych, a archidiecezja poznańska dodała to tej kwoty 30 tys. zł. Po geście papieża również tysiące anonimowych darczyńców wsparło budowę windy dla dzieci.

źródło: http://niedziela.pl   http://www.gloswielkopolski.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial