Than Dien – niewidomy gitarzysta z Wietnamu.

Gra na instrumentach muzycznych to nie lada wyzwanie. Gdy nie widzimy otaczającego nas świata czynność ta staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Jednakże możliwa. Poznajmy historię Pana Than Dien – niewidomego gitarzysty z Wietnamu mieszkającego w mieście Can Tho.

Kim jest Than Dien i z czego zasłynął?

Than Dien to niewidomy 56-letni gitarzysta z Wietnamu. Tworzy podkłady muzyczne dla wokalistów wykonujących zarówno stare jak i współczesne utwory.

Miłość do muzyki

Dien od urodzenia jest osobą z niepełnosprawnością narządu wzroku. Jako mały chłopiec nauczył się grać na mandolinie. Wbrew swojemu ojcu, który chciał aby syn grał muzykę klasyczną – ten wybrał współczesną.

Wrażliwość muzyczna

Mówi się, że osoby niewidome mają bardzo wyczulone pozostałe narządy. Takie jak słuch czy dotyk. W przypadku Thana oba te receptory są na bardzo wysokim poziomie wrażliwości. Than został obdarzony doskonałą pamięcią oraz słuchem muzycznym. Każdą piosenkę, którą usłyszał starał się odtworzyć jak najlepiej potrafi.

Nowe życie utworów Thana

Mężczyzna nadaje nowe życie granym przez siebie utworom. Uderzając w różne części gitary przenosi nas w zupełnie inny wymiar. Dzięki temu słuchacze poznają je na nowo.

Link do Kanału YouTube

https://www.youtube.com/@amnhacgiaitri4653

Link do artykułu będącego inspiracją

Opracowanie i realizacja artykułu w ramach Stażu przez Mikołaja Lamparskiego

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial