To dzięki zaangażowaniu moich rodziców mogę funkcjonować jak należy – historia Kamila Stawiarza

Nazywam się Kamil Stawiarz. Urodziłem się jako wcześniak w jednych Krakowskich Szpitali. W 1997 roku na świat przychodzę na świat w jednych krakowskich szpitali urodzony jako wcześniak. Moja mama miała guza na przysadce mózgowej, dlatego musiała zostać być szybko zoperowana. Ja wówczas jako wcześniak nie mogłem oddychać samodzielnie bo moje płuca były nieukształtowane. Lekarze musieli mnie szybko ratować.

Poród i walka o życie

Moja mama wówczas przechodziła operacje wycięcia guza na przysadce mózgowej, gdzie straciła wzrok.
Lekarze z jednego z krakowskich szpitali przetransportowali mnie na sygnale karetką do znanego szpitala USD – Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, na oddział pulmonologii, wówczas tata jechał za karetką.
Mama po przebytej operacji leżała kilka dni w szpitalu. Potem, gdy już wyszła. mogła przebywać wraz z tatą w szpitalu przy mnie. Lekarze walczyli o mnie 3 krotnie, przywracając mnie do życia..

To dzięki zaangażowaniu moich rodziców mogę funkcjonować jak należy

Po 11 miesiącach walcząc o życie, mogłem wyjść do domu z rodzicami. Oczywiście, nastąpiło to dopiero po tym jak rodzice zdali specjalistyczny kurs medyczny jak wyciągać rurkę tracheotomii. Po tym jak rodzice zdali kurs mieli mnie w domu. Aż do 2 roku życia miałem rurkę tracheotomii. Lekarze nie dawali szans bym chodził, jadł siedział i w wykonywał inne czynności. Dzięki ciężkiej pracy moich rodziców nade mną, wypracowali że obecnie mogę chodzić i funkcjonować jak należy.

Mikrocja i atrezja

Urodziłem  się z wadami: mikrocją i atrezją, to znaczy nieukształtowaną małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego. Z taką wada rodzą się dzieci od 1 do 10.000 tyś przypadków na urodzeń. Jest to bardzo rzadko spotykana wada. Mikrocja niewykształconych po obu stronach najczęściej spotykana jest po prawej stronie. Tak jak w moim przypadku, wada mikrocyjną była po stronie prawej.

Dalsze leczenie mikrocji i atrezji

Rodzice moi szukali specjalisty, który naprawi wadę wrodzoną no i niestety, w wieku 15 lat przeszedłem aż 8 nieudanych operacji. W Małopolskim Centrum Oparzeniowo plastycznym w Krakowie -Nowej Hucie operacje się nie udały…. W czasie operacji doszło do wielu powikłań. Podczas pobytu w szpitalu doszło do zakażenia mnie gronkowcem i do wielu blizn. Na dodatek nabawiłem się sporych stanów lękowych i depresji przez te operację…

Szukałem specjalisty, który naprawi nieudane operacje. Szukałem za granicą i w Polsce lekarza, który naprawi to co nie wyszło w Krakowie. Moich operacji podjął się Pan Profesor, światowej sławy chirurg plastyczny rekonstrukcyjny. Operację, które odbędą się wkrótce, będą to operacje naprawcze i odtwórcze małżowiny.

Po mimo tylu przejściach udało mi się ukończyć szkołę zawodowa i liceum zaoczne w Krakowie.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial