Trwa akcja “Pomagam Bardziej”

Robert Kupisz, polski projektant mody, tancerz i stylista, przygotował projekt wyjątkowej koszulki dla charytatywnego biegu biznesowego Poland Business Run. Żółte Koszulki Lidera trafią do drużyn biegowych, które zbiorą największą kwotę w ramach dobroczynnej akcji “Pomagam Bardziej”. Liderzy pomagania z 10 miast w Polsce otrzymają pierwsze nagrody już w lipcu.

Poland Business Run to największa w kraju charytatywna sztafeta, która środki z zapisów przekazuje na pomoc osobom po amputacjach i z dysfunkcjami narządów ruchu. Co roku towarzyszy jej akcja „Pomagam Bardziej”, czyli zbiórka dodatkowych funduszy na protezy kończyn, rehabilitację i wsparcie psychologiczne dla beneficjentów biegu.

“Pomagam Bardziej” to propozycja dla drużyn zapisanych na bieg, a także wszystkich osób, które chcą pomóc, a z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w sztafecie. Zespół, który w danym miesiącu zachęci do wsparcia swoich znajomych, rodzinę i współpracowników i zbierze na swoje konto największą kwotę, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera, którą co roku przygotowuje inny projektant mody.

W poprzednich edycjach za specjalny projekt koszulki odpowiadały takie postaci polskiej sceny modowej, jak Dawid Woliński, Łukasz Jemioł czy duet Paprocki i Brzozowski. W tym roku Żółtą Koszulkę Lidera przygotował Robert Kupisz, projektant, tancerz i stylista fryzur, wielokrotnie wyróżniony za swoje kolekcje, jak również sukcesy taneczne.

Zdecydowałem się na współpracę nad projektem Żółtej Koszulki Lidera, bo idea sportu jest mi bardzo bliska. Sam biegam, uprawiam cross fit i nie wyobrażam sobie życia bez aktywności fizycznej. Mój projekt koszulki nawiązuje do kolekcji FAIR PLAY z 2014 roku, która była inspirowana sportowcami, a szczególnie tym, co w sportowej rywalizacji najważniejsze, a więc gry zgodnie z zasadami fair play. Na nadruku umieściłem liść laurowy, symbolizujący zwycięstwo w równej walce – czego życzę wszystkim uczestnikom biegu Poland Business Run – mówi  Robert Kupisz.

Choć pomysł na Żółtą Koszulkę Lidera organizatorzy charytatywnego biegu zaczerpnęli z wyścigu kolarskiego Tour de France, w tym przypadku nie jest istotna sama konkurencja, lecz realna pomoc potrzebującym. Każdy może wpłacić choćby symboliczną kwotę i tym samym wesprzeć osoby z niepełnosprawnością ruchową.

By przyłączyć się do zbiórki, wystarczy wejść na stronę polandbusinessrun.pl, wybrać miasto, a następnie drużynę, za pośrednictwem której chcemy dokonać wpłaty. Wszystkie zebrane pieniądze trafią do osób po amputacjach – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Koszulki projektu Roberta Kupisza Fundacja Poland Business Run rozda trzykrotnie. Kwoty na kontach drużyn w każdym mieście zostaną podliczone 30 czerwca i 31 lipca, a następnie podczas finału akcji w dniu biegu, 8 września o godzinie 12.00. Zwycięskie drużyny ostatniej tury odbiorą Żółte Koszulki Lidera na scenie w każdym mieście.

Wpłaty w ramach akcji “Pomagam Bardziej” można dokonać za pośrednictwem strony internetowej: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr. Jednocześnie nadal trwa rejestracja biegaczy do charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Na 5-osobowe drużyny wciąż czekają miejsca w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie i Szczyrku.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial