Turnieje dla młodych parabadmintonistów

Kolejny krok służący popularyzacji parabadmintona wśród młodszych zawodników został zrobiony w województwie opolskim. Z inicjatywy Bożeny Haracz – prezes OOZBad każdy Opolski Turniej Dzieci i Żaków będzie miał też kategorię parabadmintona.

Będą w nim mogli startować uczestnicy ze szkół podstawowych i gimnazjów. W tym sezonie do rocznika 2001. Od września na Opolszczyźnie odbyły się już trzy turnieje dla młodych parabadmintonistów przy okazji turniejów dla dzieci w Kędzierzynie-Koźlu, Komprachcicach i Głubczycach, każdorazowo we współpracy trenera kadry Tomasza Zioło z ich organizatorami.

Planuje się także, aby również kategoria parabadmintona była obecna w programie turniejów ogólnopolskich organizowanych przez opolski OZBad. Wówczas startowaliby zawodnicy bez względu na wiek.

Żeby zbliżyć jak najbardziej turnieje do zasad organizowania zawodów przez BWF (Badminton World Federation – Światową Federację Badmintona), przyjęto że aby została rozegrana oddzielnie któraś z klas parabadmintona, musi zgłosić się min. czterech zawodników. W innych przypadkach wszyscy parabadmintoniści będą grać w jednej grupie, z zachowaniem wielkości kortu, zależnie od klasy parabadmintona grającego zawodnika.

Najbliższe terminy turniejów dla młodzieży szkolnej: 3 grudnia i 14 stycznia w Głubczycach.
Po informacje szczegółowe zapraszamy na stronę OOZBad: http://www.oozbad.glubczyce.info/

http://naszesprawy.eu/
fot. Turniej parabadmintona 22.10.2016 r. w Komprachcicach – archiwum klubowe MMKS Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial