W najbliższy poniedziałek poznamy Człowieka bez barier 2018!

3 grudnia, w najbliższy poniedziałek, poznamy

„Człowieka bez barier 2018”!

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się

w Zamku Królewskim w Warszawie, o godz. 15.00.

W uroczystości weźmie udział Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda

– Każda Gala, w której uczestniczę, jest dla mnie niezwykle ważnym przeżyciem, bo tutaj poznaję niezwykłych, wspaniałych ludzi, którzy swoją postawą, determinacją i siłą charakteru pokazują, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiąganiu sukcesów życiowych, spełnianiu swoich marzeń, a co ważniejsze – ta postawa może być inspirująca dla nas wszystkich – mówiła pierwsza dama podczas finałowej gali w ubiegłym roku.

Celem konkursu „Człowiek bez barier” jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

Konkurs jest w tym roku organizowany już po raz 16. Z grona 20 półfinalistów Jury wyłoniło „Człowieka bez barier 2018” i czworo równorzędnych wyróżnionych.

W trakcie gali w Zamku Królewskim zostaną również wręczone: Nagroda Specjalna, dla Osobowości Internetowej oraz Nagroda Publiczności, przyznana przez Czytelników portalu Niepelnosprawni.pl.

Gala konkursu „Człowiek bez barier” będzie transmitowana na żywo na portalu www.niepelnosprawni.pl.

 

Integracja od niemal 25 lat działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej. Od 1994 r. wydaje magazyn „Integracja”, od 1997 r., od 2003 r. prowadzi portal www.niepelnosprawni.pl i od trzech lat www.sprawniwpracy.pl. Jest organizatorem wielu kampanii społecznych, m.in. „Nie chcę być strażakiem”, „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu”, „Dlaczego traktujesz nas inaczej”.

 

Konkurs „Człowiek bez barier” nie odbyłby się bez Partnerów:

Partner instytucjonalny: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Partnerzy główni: Fundacja PZU, Fundacja Orange

Partnerzy: Coloplast, Fundacja PKO Banku Polskiego, P.P. „Porty Lotnicze”,
Kręgliccy Restauracja i Catering

Patronat medialny: TVP3 Warszawa, Polskie Radio Jedynka, Niepelnosprawni.pl

 

Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial