Warsztaty z audiodeskrypcji – Zapisz się!

Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA zaprasza na III edycję praktycznych warsztatów z audiodeskrypcji, które odbędą się w dn. 18-19 lutego 2017 roku, w siedzibie Fundacji Katarynka, we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej 241 E. Temat warsztatów to „Audiodeskrypcja filmowa i telewizyjna”.

 

Ze względu na rosnące zainteresowanie i coraz większe zapotrzebowanie na dostępność filmów i multimediów, Fundacja Katarynka zaprasza na kolejną edycję warsztatów z zakresu tworzenia audiodeskrypcji filmowej i telewizyjnej.

 

Warsztaty będą miały charakter wykładów połączonych z ćwiczeniami praktycznymi. Wprowadzą uczestników w tematykę audiodeskrypcji oraz nauczą podstawowych zasad jej tworzenia. Ważnymi punktami merytorycznymi zajęć będą również: prezentacja światowych, europejskich i polskich standardów audiodeskrypcji oraz rozwiązań w dziedzinie udostępniania kultury osobom niewidomym i słabowidzącym. Istotnym elementem będzie też prezentacja działań na rzecz promocji audiodeskrypcji.

 

Szkolenia organizowane są w trybie weekendowym, jednak ich przeprowadzenie uzależnione jest od zebrania się odpowiedniej liczby chętnych.

 

W czasie zajęć uczestnicy poznają techniki tworzenia audiodeskrypcji oraz samodzielnych skryptów z opisami do filmów, seriali, programów telewizyjnych oraz reklam i produkcji krótkometrażowych. Uczestnicy będą mieli okazję od kuchni zobaczyć proces pisania i wdrażania audiodeskrypcji do produkcji audiowizualnych.

 

Warsztaty poprowadzą doświadczeni audiodeskryptorzy z fundacji Katarynka.

 

Zaproszenia na warsztaty jest szczególnie kierowane do: polonistów, tyflopedagogów, redaktorów, dziennikarzy, nauczycieli akademickich, tłumaczy audiowizualnych, twórców filmowych, humanistów i wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

 

Cena dwudniowego szkolenia to 450 zł od osoby.

 

Zapisy przyjmowane są pod adresem fundacja.katarynka@gmail.com lub do Justyny Mańkowskiej pod nr tel: 507 095 834 i Ewy Romanowskiej: 661 027 914.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial