Uśmiechnięta Kasia Liszcz przed wizytą u lekarza

Warto się szczepić ! Rampowiczka Kasia

Wiemy, że temat szczepień i profilaktyki budzi spore kontrowersje, ale dzięki temu, że współpracujemy z Instytutem Diabetologii w Warszawie, udało się dowiedzieć – jak wygląda profilaktyka zdrowotna oraz powstał filmik specjalistyczny z udziałem Amelci.

Zespół specjalistów z Instytutu Diabetologii informuje o dopuszczeniu szczepionki na COVID -19 dla dzieci od 5 roku życia. Europejski Komitet ds. Leków dla Ludzi (CHMP) EMA (European Medicines Agency) zatwierdził szczepionkę Comirnaty na COVID-19 opracowaną przez BioNTech i Pfizer, do stosowania u dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Jest to ta sama szczepionka, która została już wcześniej zatwierdzona dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 r.ż., różni się jedynie dawką.

W grupie wiekowej 5-11 lat odpowiedź immunologiczna na szczepionkę podaną w niższej dawce (10 µg) była porównywalna z odpowiedzią obserwowaną po podaniu wyższej dawki (30 µg) u osób w wieku 16 do 25 lat i starszych. Badanie przeprowadzono w grupie 2000 dzieci i stwierdzono, że szczepionka chroni przed infekcją w 90,7%. Nie obserwowano żadnych poważnych zdarzeń niepożądanych. Zalecamy szczepienia u dzieci od 5 roku życia. „

Moje doświadczenie ze szczepieniem przeciwko Covid-19

Oczywiście zgadzam się w 100 procentach i popieram szczepienia dzieci, jak i dorosłych. Nasze szczepienie przebiegło bez problemów i skutków ubocznych. Po realizacji specjalistycznego wywiadu z Panią profesor na temat cukrzycy , powstał film, jak dbać o swoje zdrowie i zdrowie naszej iskierki rebornowej Amelci .

Moim zdaniem, ja nie żałuję, że jestem zaszczepiona i Amelcia również, film został zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z prawdziwym szczepieniem przeciwko Covid 19 (trzecia dawka przypominająca). Zapraszamy do oglądania!

Opracowanie we współpracy z Instytutem Diabetologii w Warszawie

Zrealizowała Katarzyna Liszcz, Asystentka redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery.

.

.

Publikacje Rampowiczki Katarzyny Liszcz

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial