Worki biodegradowalne i kompostowalne- czym są i dlaczego warto z nich korzystać?

Biodegradowalne worki do higienicznego gromadzenia bio odpadu to stosunkowo nowoczesna technologia, która powoli zamienia plastik w szybko rozkładające się tworzywa. Czy są biodegradowalne i kompostowalne worki na odpady? Jakie odpady można w nich gromadzić i dlaczego warto nimi zastąpić worki tradycyjne? Jakie rozmiary worków są dostępne? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej. 

 

Czym są worki biodegradowalne i kompostowalne i do czego służą?

Worki biodegradowalne i kompostowalne to worki, które są przyjazne środowisku naturalnemu. Są wytrzymałe, nie pękają nawet przy dużym obciążeniu. Idealnie nadają się zarówno do składowania śmieci domowych, jak i przemysłowych czy organicznych. Biodegradowalne worki tworzone są z materiałów organicznych, a wiec z celulozy, skrobi czy polimerów biodegradowalnych. Worki kompostowalne natomiast są zaprojektowane tak, by ulec szybkiemu rozkładowi w procesie kompostowania. Tworzone są z kropli skrobi, poliaktydu czy innych materiałów biodegradowalnych. Zarówno biodegradowalne worki, jak i worki kompostowe mogą być stosowne jako alternatywa dla zwykłych worków. Worki biodegradowalne ulegają rozkładowi pod wpływem mikroorganizmów, bakterii oraz grzybów w naturalnych warunkach, nawet w warunkach przydomowych. Okres degradacji może być bardzo zróżnicowany. Worki kompostowane natomiast ulegają degradacji w warunkach kompostowania, tworząc wartościowy kompost. Kompostowalne worki są produkowane z materiałów, które ulegają rozkładowi w procesie kompostowania, pozostawiając jedynie substancje organiczne. Czas rozkładania się BIO odpadu jest krótki, co jest zachęcające dla potencjalnych kupców.

Bio odpady- czyli co?

Bioodpady, zwane także odpadami organicznymi czy odpadami zielonymi, to rodzaj odpadów pochodzących z materiałów organicznych, które mogą ulec naturalnemu rozkładowi. Te odpady pochodzą głównie z żywności, ogrodów, kuchni i innych źródeł organicznych. Odpady organiczne są bogate w substancje organiczne i stanowią istotny składnik odpadów komunalnych.

Odpady organiczne mają potencjał do przekształcenia się w wartościowy kompost, który może być używany do poprawy jakości gleby. Aby skutecznie gospodarować bioodpadami, wiele społeczeństw i gospodarstw domowych praktykuje segregację odpadów, aby bioodpady mogły być przetwarzane w specjalnych procesach kompostowania. W ten sposób możliwe jest ograniczenie ilości odpadów trafiających na składowiska i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.

Biodegradowalne worki- rodzaje

Worki biodegradowalne, jak i kompostowalne worki są dostępne w kilku wersjach. Największe są worki o pojemności 160 litrów. Mniejsze są worki 120 litrów, a w domu najlepiej sprawdzą się worki biodegradowalne 60 litrów. Dostępne są także mniejsze worki o pojemności 30, 25 czy 20 litrów, a także małe worki na psie odchody. Kompostowalne worki są bardzo wytrzymałe i trwałe. Nie ma obaw, by użytkować je tak samo, jak klasyczne worki. Popularność materiałów ekologicznych i biodegradowalnych w ostatnich latach mocno wzrosła. Obecnie na rynku dostępne są już nie tylko worki na śmieci, ale także worki na zakupy. Wśród różnych rozmiarów worków najchętniej wybierany jest standardowo, 60 litrów. 

Dlaczego warto tradycyjne worki zastąpić workami biodegradowalnymi?

Zastępowanie tradycyjnych worków plastikowych workami biodegradowalnymi może mieć wiele korzyści dla środowiska. Tradycyjne worki plastikowe są trudne do zdegradowania i mogą pozostawać w środowisku przez setki lat. Wybierając worki biodegradowalne, można ograniczyć ilość plastikowych odpadów i zmniejszyć obciążenie dla ekosystemów wodnych i lądowych. Proces rozkładania worków biodegradowalnych może prowadzić do produkcji mniej szkodliwych substancji niż proces rozkładania tradycyjnych plastików. To może zmniejszyć wpływ na zdrowie środowiska. Wybierając worki biodegradowalne, konsument wspiera rozwój rynku ekologicznych i bardziej zrównoważonych produktów. To z kolei może zachęcać producentów do inwestowania w innowacje i rozwijania bardziej przyjaznych dla środowiska opcji. Worki kompostowalne to doskonały sposób na dbanie o planetę Ziemię w warunkach przydomowych.

Worki biodegradowalne Bartek- jakość i ekologia

Bartek to producent i hurtownia worków na śmieci w wersji biodegradowalnej i kompostowalnej. Oferuje on całe kartony czy nawet palety worków, dzięki czemu cena jednostkowa jest o wiele niższa niż w przypadku sprzedaży detalicznej. Worki dostępne w sklepie Bartek są idealne do zastosowania zarówno w domu, jak i w fabrykach, magazynach czy lokalach usługowych. Bio odpady najczęściej pojawiają się w branży spożywczej, w niej też worki biodegradowalne mają najszersze zastosowania. Nisk stosunek ceny do jakości sprawia, że z usług firmy chętnie korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i przemysłowi. Biodegradowalne worki, jak i worki kompostowalne to ekologiczne rozwiązanie, które generuje o wiele mniej zanieczyszczeń. Różne rozmiary worków pozwalają na dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Kompostowalne worki mają niemal nieograniczone zastosowania. W swojej ofercie posiadamy także kolorowe worki do segregacji odpadów. Na stronie można znaleźć dokładne parametry produktu.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial