Zespół Światy Sztuczne

Dziś chciałabym polecić, niestety nieznany nadal, zespół Światy Sztuczne. Na YT ich kanał obserwuje zaledwie 129 osób, a na Spotify, to niecałe 700 słuchaczy w miesiącu. Uważam, że ten zespół jest wart uwagi, ponieważ, dla mnie osobiście, przywodzi na myśl nostalgię muzyki rockowej z początku lat 2000.

Początki

Zespół Światy Sztuczne powstał w 2019 roku w Mińsku Mazowieckim, jednak koncertują dopiero od dwóch lat. Ich debiutancki koncert odbył się 6 czerwca 2021 roku w Warszawie.

Dorobek muzyczny

Do tej pory zespół wydał dwa single „Patrzę w Góry” i „Waniliowa”. W 2023 roku światło ujrzała epka „Nie(do)powiedzenia”. Single dostały się na listy przebojów, a sama epka także spotkała się z uznaniem.

Pol’and’Rock i skład zespołu

Zespół Światy Sztuczne gra muzykę rockową i hard rockową. W czerwcu 2023 roku zostali laureatami Antyfestu Antyradia, dzięki czemu zagrali na małej scenie Pol’and’Rock festiwal.

Zespół chętnie angażuje się w pomoc charytatywną. Występowali na finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, czy na koncercie charytatywnym dla Ukrainy. Występują jako support takich artystów jak Baranovski, Sztywny pal Azji, czy Kayah.

 W skład zespołu wchodzą  Kuba Anusiewicz – wokal, Kuba Michalczyk – gitara, Wojtek Rońda – bas i Mateusz Wolko – perkusja.
Połączyła ich miłość do muzyki rockowej. O swojej twórczości mówią, że to składanka emocji, pragnień i wspomnień, tych lepszych i gorszych.

Talent show i podsumowanie

Wokalistę Kubę Anusiewicza można było zobaczyć i usłyszeć w programach talent show. Między innymi w „Mam talent” w 2013 roku, czy „hit, hit, hurra!” w 2016.

Mimo wygranej Antyfestu i występu na Pol’and’rock, niestety nie ma jeszcze zbyt wielu informacji o tym zespole i nie natknęłam się na żaden wywiad, a szkoda, ponieważ jest to nadzieja na odrodzenie rocka także w naszym kraju.

Dziękuję za przeczytanie wpisu i zapraszam na mój instagram 🙂 http://instagram.com/comarkaaa

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial