Wystawa fotografii dostępna dla wszystkich – Milton H. Greene – Women

Wystawa fotografii
Milton H. Greene – Women

7 września – 11 października 2018 r.
Antresola Centrum Sztuki Mościce
Wernisaż wystawy – 7 września godz. 18.30

Wystawa dostępna dla wszystkich. Została także przystosowana dla osób niepełnosprawnych: osób z dysfunkcjami ruchowymi, słuchu i wzroku.

Milton H. Greene (14.04.1922 – 8.08.1985)
Uważany jest za jednego z najwybitniejszych fotografów na świecie. Jego wrażliwość oraz wyczucie aparatu przyczyniły się do jego sławy, jako fotografa gwiazd i świata mody. Na szczególne uznanie zasługują przepiękne fotografie Marilyn Monroe. Tworzył przez ponad 40 lat.

W latach 50-tych, 60-tych większość jego prac pojawiała się w najbardziej prestiżowych amerykańskich czasopismach, takich jak Life, Look, Harper’s Bazaar, Town & Country czy Vogue.

Najsłynniejsze dzieła Greene’a to portrety artystów, muzyków, gwiazd filmu, teatru i telewizji. Potrafił uchwycić piękno człowieka płynące z jego wnętrza, pokazując ludzi w naturalny, subtelny
i elegancki sposób. Jednak to przyjaźń i relacja, jaka łączyła go z Marilyn Monroe, zapewniły mu niebywałą rozpoznawalność na całym świecie. Milton poznał Marilyn w trakcie pracy dla Look Magazine. Szybko stali się przyjaciółmi. Był jej fotografem, doradcą artystycznym i wspólnikiem
w interesach. W ciągu czterech lat przyjaźni Greene’a z Marilyn powstały 52 sesje z udziałem gwiazdy, w tym ta najbardziej rozpoznawalna „Black Sitting”.

Na wystawie w Centrum Sztuki Mościce zobaczyć będzie można ikony popkultury, gwiazdy filmowe i modelki, takie jak: Marilyn Monroe, Marlene Dietrich, Audrey Hepburn, Geraldine Chaplin, Shirley MacLaine, Rosemary Clooney, Leslie Caron, May Britt, Doris Day, Farrah Fawcett, Candice Bergen.
Obszerną kolekcję fotografii w stylu vintage wzbogacą: polaroidy, okładki czasopism, stykówki
i nowoczesne odbitki, a także filmy, publikacje i wykłady.

Fotografie Miltona H. Greene’a pochodzą z kolekcji Elizabeth Margot
Produkcja: diChroma photography
Kurator: Anne Morin
Aranżacja: Bogusław Hynek

Wstęp na wystawę płatny 10zł (za wyjątkiem wernisażu) grupy zorganizowane 7zł.
Więcej informacji: www.csm.tarnow.pl/wystawy

Zapowiedź YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=QNmngSPmsBE

Odpowiedź do artykułu “Wystawa fotografii dostępna dla wszystkich – Milton H. Greene – Women

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial