XIV Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

Prezentacje sceniczne XIV Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych odbywać się będą w dniach 7-9 czerwca 2016 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Podczas wszystkich prezentacji scenicznych swój talent zaprezentuje 350 niepełnosprawnych uczestników. W tym roku będziemy mogli podziwiać artystów z 35 zespołów reprezentujących kraje: Polskę, Włochy, Ukrainę, Litwę, Rosję, Gruzję i Republikę Południowej Afryki.Naszym priorytetowym celem jest tworzenie imprezy bez barier i ograniczeń, podczas której każdy będzie miał okazję wyrazić siebie, łamiąc stereotypy. Scena kocha prawdę, wymaga wrażliwości i jest otwarta na niemal wszystkie spełniające te kryteria formy przekazu. Zobaczycie zatem pantomimę, grę świateł i barw oraz całą plejadę baśniowych postaci. Na scenie zaprezentują się wyjątkowi artyści, którzy przeżyją swoją wielką przygodę z teatrem, której przyglądać się będzie profesjonalne jury w składzie:

– Jarosław Wojciechowski – teolog i menadżer kultury, dyrektor Centrum Kultury w Gdyni, jeden z założycieli Sceny SAM w Gdyni oraz Gdyńskiej Sceny Kabaretowej,

– Krystian Nehrebecki – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie,

– Jolanta Rożyńska – nauczyciel i prawnik, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury, przez wiele lat związana była z Teatrem Miejskim im. Gombrowicza w Gdyni,

– Natalia Kuropatwińska – nauczyciel w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie, terapeuta, od dekady związana z realizacją Przeglądu Teatrów Wspaniałych.

Podczas Przeglądu Teatrów poza prezentacjami odbędą się także: happening , warsztaty artystyczne dla uczestników, spotkanie dla opiekunów i wychowawców a także dodatkowe zajęcia rekreacyjne. Będziemy także mieli niewątpliwą przyjemność podziwiać występ najmłodszych artystów z Teatrzyku ze Stumilowego Lasu, który działa przy Przedszkolu Specjalnym w ZPS w Tczewie.

Zespoły wytypowane przez Jury w dniach 10-12 czerwca 2016r zaprezentują się również w Centrum Kultury w Gdyni oraz na scenie Wejherowskiego Centrum Kultury.

XIV edycję projektu uświetni koncert Anny Wyszkoni.

Przegląd realizowany ze środków: PFRON, MKiDN, Samorządu Woj. Pomorskiego, Gminy Miejskiej Tczew i Powiatu Tczewskiego.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial