Zostań Wirtualnym Coachem

Zachęcamy do włączenia się w akcję crowfundingową "Zostań Wirtualnym Coachem". I Ty możesz pomóc osobie bezrobotnej w odnalezieniu swojego miejsca na rynku pracy.

Instytut Ekonomii Społecznej rozpoczął akcja crowfundingowa „Zostań Wirtualnym Coachem” na portalu polakpotrafi.pl. Kampania organizowana jest w ramach zakrojonego na szeroką skalę programu Instytutu Ekonomii Społecznej pod nazwą WORK czyli WIEDZA – ORGANIZACJA – ROZWÓJ – KOMPETENCJE. Wszystkie te obszary pokrywają zakres działania Instytutu Ekonomii Społecznej, organizacji, która od początku swojej działalności działa na rzecz wykluczonych społecznie oraz wspiera sektor ekonomii społecznej na Podkarpaciu.

Dlaczego crowfunding?

Działając od lat na rzecz rozwoju ekonomii społecznej i podejmując liczne działania na rzecz osób wykluczonych stosowaliśmy różne metody i narzędzia. Organizowaliśmy szkolenia, warsztaty, pozyskiwaliśmy sponsorów, partnerów i wolontariuszy zarówno wirtualnie jak i realnie, a także zainicjowaliśmy pierwszy na Podkarpaciu Klaster Ekonomii Społecznej. Nie boimy się wyzwań i szukamy każdej możliwej formy pomocy beneficjentom naszej organizacji. W dobie olbrzymiego zainteresowania ideą finansowania społecznościowego postanowiliśmy spróbować zainteresować naszymi działaniami ludzi z całej Polski. Wierzymy w ideę partycypacji czyli włączania społeczeństwa w działania non-profit na rzecz tych, którzy słabiej radzą sobie w życiu i dlatego postanowiliśmy zwrócić się bezpośrednio do Internautów z prośbą o pomoc we wsparciu akcji „Zostań Wirtualnym Coachem” wpisującej się idealnie w szereg działań, jakie od lat prowadzimy na rzecz bezrobotnych.

Na czym polega projekt?

Chcemy objąć wsparciem osoby, które chcą coś zmienić w swoim życiu. Mimo że nie udało im się do tej pory znaleźć pacy nie są bierne, a przyczyny bezrobocia często wynikają z czynników, na które nie mają oni wpływu. Wytypowaliśmy kilka osób, które chcemy objąć działaniami, jeśli uda się nam pozyskać środki w ramach akcji crowdfundingowej. Nasza idea pomocy tym osobom opiera się na coachingu czyli metodzie wsparcia w diagnozie i realizacji określonych celi zawodowych. Obszarem pracy są wiedza, przekonania i postawa danej osoby w realizacji określonej roli zawodowej. Nasze działania prowadzone będą w systemie 1:1. Oznacza to, że jeden coach będzie pracował z jedną osobą. Pozyskane dzięki Wam środki zostaną przekazane pokrycie kosztów pracy i czasu zawodowego coacha, który dzięki intensywnym spotkaniom z osobą poszukującą pracy sprawi, że dana osoba znajdzie zatrudnienie.

Co oferujemy w zamian?

Wszyscy darczyńcy otrzymują od nas dozgonną wdzięczność, wpis na listę darczyńców, która zostanie opublikowana jeśli projekt zakończy się sukcesem oraz podziękowanie indywidualne. Dla tych, którzy zdecydują się wpłacić kwoty 15 zł i więcej przygotowaliśmy szereg nagród – m.in. możliwość uzyskania diagnozy zawodowej, tekstu osobowości, gadżety z logotypami IES oraz projektu, a także (dla tych najbardziej hojnych darczyńców), bony na usługi konsultingowe, a także vouchery na pobyt w gospodarstwie agroturystycznym w Bieszczadach oraz w bieszczadzkiej winnicy Buczyny wraz z degustacją lokalnych win.

Jak nas wesprzeć?

Wszystkie szczegóły dotyczące projektu znaleźć można na stronie www.polakpotrafi.pl oraz na stronie Instytutu Ekonomii Społecznej www.ies-rzeszow.pl Pomaga nam także Stowarzyszenie B-4 które zachęca do wspierania naszej akcji na swoim fanpage’u na Facebooku. Zapraszamy do wspierania naszych działań! Nawet drobne wpłaty przyczynią się do realizacji celi, jakie stawia sobie IES!

Źródło: Instytut Ekonomii Społecznej

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial