Mister Polski na Wózku

Wybory Miss zakończyły się zaskakującym powodzeniem, pojawił się więc pomysł, by wybrać też Mistera Polski na Wózku. Trwa już pierwsza faza: kandydatury można zgłaszać drogą internetową do 4 maja 2016 r.

Organizatorzy zauważają, że poszukiwania Mistera Polski na Wózku to wyjątkowe przedsięwzięcie, bowiem – ich zdaniem – panowie są bardziej zamknięci w sobie niż Panie, i bardziej wrażliwi od wielu pełnosprawnych mężczyzn. Ale właśnie to jest też motywacją organizatorów konkursu: chcą pokazać tą wyjątkowość zewnętrzną i wewnętrzną, ale również, aby pobudzić osoby z niepełnosprawnościami do wyjścia z domu, do działania, do integracji z osobami bez niepełnosprawności. „Wybory Mistera Polski na Wózku to niesamowita przygoda, to możliwość pozyskania nowego bardzo ciekawego doświadczenia" – zachęcają.

Od 5 maja do 31 maja 2016 r. na tej samej stronie internetowej przeprowadzone zostanie głosowanie na kandydatów, które wyłoni 12 finalistów. Wezmą oni udział w specjalnym zgrupowaniu, które zakończy się 10 czerwca 2016 r. Galą Finałową w hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy.

Organizatorem konkursu jest Całodobowa Informacja Medyczna w Bydgoszczy, partnerem organizacyjnym Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”. Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych objęło imprezę patronatem honorowym.

 

Szczegóły ze strony organizatora:

Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy ukończyli 18 lat do udziału w I Wyborach Mistera Polski na Wózku. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a głównym założeniem jest zmiana wizerunkowa Panów z niepełnosprawnością. Bardzo często słyszymy, że Panie na wózku czy pełnosprawne są piękne i to one powinny brać udział w wyborach miss. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem, ale właśnie taka postawa mężczyzn zmotywowała nas do działania i zorganizowania konkursu. Chcemy przekonać Panów, że oni również mogą pokazać swoją urodę, atrakcyjność, a przy okazji zainspirować inne niepełnosprawne osoby do działania i wyjścia z domu. Zachęcamy Panów do udziału w konkursie i pokazania, że wózek nie przekreśla ich męskości, atrakcyjności i są równie pełnowartościowymi mężczyznami.

Rekrutacja kandydatów trwa od 13 kwietnia 2016 r. do 4 maja 2016 r. Zgłoszenia prosimy przesyłać poprzez formularz zgłoszeniowy.

Do konkursu mogą zgłaszać się Panowie, którzy ukończyli 18 lat, bez ograniczenia górnej granicy. Kandydat musi posiadać obywatelstwo polskie, ważne orzeczenie o niepełnosprawności oraz wskazania do korzystania z wózka inwalidzkiego.

 

źródło: www.misternawozku.pl/   www.pfon.org

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial