Życie bez granic- Nick Vujicic

Hej, hej Rampowicze dzisiaj przychodzę do Was z nową serią. Będzie ona dotyczyć osób, które pomimo swojej niepełnosprawności zdołały osiągnąć niesamowite rzeczy. Rzecz jasna każda z nich na trochę innym polu i w innej dziedzinie. Lecz każda z nich udowadnia, że warto być silnym, robić swoje i dążyć do celu!

Nick Vujicic – biografia

Ten 40-letni mężczyzna obecnie jest jednym z najbardziej znanych ewangelistów i mówców motywacyjnych na świecie. Urodził się z bardzo rzadką chorobą tj. zespół tetra-amelia. Schorzenie to charakteryzuje się wrodzonym brakiem kończyn (rąk i nóg). Posiada jedynie jedną zdeformowaną stopę z dwoma palcami. Jego rodzice starali się zapewnić mu jak najlepsze warunki, otoczyli miłością, beztroską i akceptacją. Jednak przez to Nick we wczesnych latach życia nie zdawał sobie sprawy, że różni się od swoich rówieśników.

Edukacja

Gdy przepisy w Australii uległy zmianom Nick był jednym z pierwszych uczniów, którzy podjęli edukację w szkole masowej- wraz z pełnosprawnymi dziećmi. Miało to jednak swoją ciemną stronę, gdyż Vujicic był wielokrotnie gnębiony i poniżany przez innych uczniów. Doprowadziło to do depresji i myśli samobójczych już w bardzo młodym wieku. Nick miał wtedy zaledwie 10 lat.

Przemiana – Nick Vujicic

Po tym trudnym czasie w życiu młodzieńca nastąpiło wiele zmian. Za namową szkolnego dozorcy Vujicic wstąpił do chrześcijańskiego klubu młodzieżowego i wygłosił pierwszą przemowę na temat wiary i przeciwności losu, jakie go napotkały. Wystąpienie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności i niedługo potem do mężczyzny napływały zaproszenia od kolejnych organizacji. Po ukończeniu studiów Nick zdecydował, że zamieni sporadyczne wystąpienia w regularną działalność i zostanie mówcą.

Obecna działalność

Dziś Nick jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci. Autor licznych książek i publikacji podróżuje po całym świecie inspirując innych. Publikuje filmy na Youtube, pływa i spełnia swoje marzenia. Posiada też własny podcast ,, The Nick Vujicic Podcast”. Jest także założycielem i dyrektorem generalnym organizacji non-profit Life Without Limbs. Poprzez swoje działania udowadnia, że nie warto skupiać się na własnych ograniczeniach i przełamuje liczne mity dotyczące życia osób z niepełnosprawnościami.

A Wy już mieliście okazję o nim usłyszeć? A może znacie bliżej jego twórczość bądź jego oglądaliście przemowy? Dajcie znać w komentarzach. Podzielcie się też pomysłami o kim mogłabym stworzyć kolejny artykuł! Jeśli chcecie być na bieżąco z serią zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej

https://rampa.net.pl/

Opracowanie : Marzena Lejkowska

Artykuł zrealizowany w ramach Stażu

Publikacje Rampowiczki Marzeny:

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial