ADAPTER – kino bez barier. Pokaz filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”

ADAPTER – kino bez barier zaprasza na pokaz filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza” z audiodeskrypcją i napisami w kinie Nowe Horyzonty.

To historia niewidomego geniusza fortepianu inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Film zdobył najważniejsze nagrody na festiwalu filmowym w Gdyni.

20 października 2019, g. 16.00, kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

Film: „Ikar. Legenda Mietka Kosza”,reż. Maciej Pieprzyca, Polska, 2019, czas trwania 2 godz.

Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji. Osoby z niepełnosprawnościami zachęcamy do rezerwowania biletów przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub telefonem 507 507 129.

Bilety można także kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę www.kinonh.pl . Bilety w cenie 6 zł.

O filmie:
Mietek jako dziecko traci wzrok. Jego matka, oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza. To spotkanie zmieni jego życie.

Pokaz odbywa się w ramach projektu „Kultura dla wszystkich” dofinansowanego ze środków PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w dyspozycji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

ADAPTER – kino bez barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Filmy można oglądać co miesiąc, w niedzielę o godz. 16.00. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów. Dla wszystkich cena biletu jest dla taka sama – 6 zł.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial