Aplikacja FiveApp

Aplikacja FiveApp miała pomóc hip-hopowcom w wysyłaniu sobie prostych emotikonów tworzonych z palców dłoni. W maju zeszłego roku FiveApp stworzył przez 17-letni Mateusz Mach, a teraz jest prezesem i właścicielem firmy wycenianej na ponad milion złotych.

Pierwszy sygnał o przydatności systemu Mateusz dostał już po kilku dniach od premiery, gdy skontaktowała się  z nim głuchoniema użytkowniczka FiveApp z Ameryki – Cindy Chen. Aplikacja miała osiem podstawowych symboli, ale także kreator, w którym można tworzyć nowe, własne znaki. Cindy Chen pomogła stworzyć podstawowy bank symboli.

W aplikacji zamiast słów używane są gesty, które oznaczają konkretną informację – np. wyjście na piwo czy spacer. Ponadto każdy może tworzyć własne znaki o nowym znaczeniu. – W ten sposób informację typu "za 15 minut będę w domu" wysyła się maksymalnie w dwie sekundy – powiedział Mateusz Mach w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". 

Po artykule w zagranicznym Business Insiderze, pobrało ją już kilka tysięcy użytkowników. W innowacyjnego teraz już 18-latka postanowił zainwestować fundusz European Venture Investment Group (EVIG), który na rozwój FiveApp wyłożył aż 400 tys. zł.

Aplikacja okazała się świetnym narzędziem dla niesłyszących, których sposób komunikacji opiera się wyłącznie o gesty. To oni mają być główną grupą docelową produktu. Aplikacja w wersji podstawowej ma być dostępna za darmo, ale już poszerzenie słownika będzie płatne.

źródło: inf.pras

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial