Bajka bez barier

"Bajka bez barier" to projekt, w którym brały udział dzieci z niepełnosprawnościami. Projekt Warsztaty Wyobraźni zaprosił młodzież i dzieci do tworzenia bez ograniczeń i łamania stereotypów. Dzieci tworzyły na warsztatch bajkowe teledyski. 

Nad produkcją video pracowały niewidome i słabowidzące dzieci. Pod opieką plastyków i aktorów tworzą postacie, pacynki oraz scenografię. Dzieci głuche i słabosłyszące stworzyły ścieżkę dźwiękową, działając wspólnie z Maćkiem Kurowickim i muzykami zespołu HURT oraz „Lubię To!”.

Na stronie projektu "Bajka bez barier" czytamy:  Muzyka powstanie w oparciu o ideę „dźwięków z odzysku” – ponieważ grać można na wszystkim, wszystko może być instrumentem, wydawać dźwięki, wszystko wibruje. Nic się nie zmarnuje. Dźwięki produkowane przez dzieci będą przetwarzane, wykorzystane na nowo, odzyskane. Bohaterowie obrazu – dajemy starym przedmiotom nowe życie. Korzystamy z używanych materiałów, tworzyw. Reanimujemy śmieci i zamieniamy je w pacynki. Chcemy by idea ponownego ożywiania niepotrzebnych przedmiotów trafiła też do dzieci.

W efekcie końcowym powstała płyta z piosenkami dla dzieci, natomiast niezwykłe bajkowe teledyski w Święta Bożego Narodzenia pokaże patron medialny projektu Telewizja MiniMini + .

Film i wywiad n/t projektu

Strona FB

Patron projektu Fundacja Katarynka

 

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial