Być „dojrzałą” czy szczęśliwą?

Bardzo często myślę o życiu i o moim otoczeniu. Dzisiaj postanowiłam podzielić się moimi przemyśleniami, wnioskami, do których doszłam jakiś czas temu.

Dopiero w wieku 25 lat dojrzałam do tego, że żebym mogła być szczęśliwa, muszę być taka jak ja chcę.

Doszłam do wniosku, że powodem mojego ponad rocznego kryzysu było to, że ograniczałam się, żeby przypodobać się innym, żeby otoczenie mnie akceptowało.

Ciągle słyszałam teksty typu „nie ubieraj się tak, bo się z tobą nie pokażę”, „nie maluj się tak, bo będą źle o tobie mówić”, „nie obcinaj włosów na krótko, bo będą Ci się patrzeć na plecy”…

Serio…?


To jest moje życie i ja mam być w nim szczęśliwa. Uważam, że właściwe osoby będą zwracać uwagę na to jaką jestem osobą, a nie jak wyglądam, czy czym się zajmuję.

Próbowałam na siłę być normalna, być jak typowy szary człowiek, nie robić sobie żartów,
być poważna i inne rzeczy, które robi dorosły, poważny człowiek, „dojrzeć”.
Byłam poważna, ale z dojrzałością nie miało to nic wspólnego.
Czułam się z tym źle, mimo, że są to rzeczy, które mogą mi się kiedyś przydać.

Teraz zgłaszam się na konkursy, na które się nie dostaję, ale robię to co sprawia, że jestem szczęśliwa, wygłupiam się. Być może dla niektórych zachowuję się jak dziecko, ale dlaczego warunkujemy czyjąś dojrzałość na podstawie tego, czy się wygłupia czy nie?

Kiedy miałam jakieś 15 lat, miałam taki wzlot, że próbowałam być taka jak chciałam, ale szybko zostałam zgaszona takimi tekstami jak wyżej.

Za to teraz mam nadzieję, że obecne podejście już mi zostanie i nie będę się przejmować, że mi czegoś nie wypada, na przykład, bo jestem dziewczyną, albo niepełnosprawna.

Możliwe, że ktoś pomyśli, że teraz mi odbije i nie wiadomo co będę ze sobą robić 😛
Niie chodzi o to, że nagle będę wariować, ale chodzi o uwolnienie swojej głowy, że ja niczego nie muszę nikomu udowadniać, ani nikomu się przypodobać, a mogę żyć i wyglądać tak jak mi się podoba 🙂

Może będę głupia, może nic w życiu wielkiego nie osiągnę, ale przynajmniej będę szczęśliwa.

Dziękuję za przeczytanie mojego wpisu i zapraszam na mój Instagram 🙂 http://instagram.com/comarkaaa

Opracowanie wpisu w ramach odbywanego Stażu: Karolina Szylar

O podobnej tematyce:

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial