Charytatywna sztafeta Rzeszów Business Run 2018 pobiegnie dla Łukasza i Marii

Poland Business Run

2 września po raz pierwszy w Rzeszowie wystartuje Poland Business Run – największa w kraju charytatywna sztafeta, która środki z zapisów przekazuje na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. 5-osobowe zespoły z Podkarpacia pobiegną dla potrzebującego specjalnego sportowego wózka Łukasza Brudka oraz cierpiącej na stwardnienie rozsiane Marii Bułatek. Dystans, który musi pokonać jeden zawodnik, to przyjazne 3,5 km.

To już siódma edycja Poland Business Run. Gospodarzami wydarzenia są co roku Kraków, Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice i Lublin. Po raz pierwszy będzie można pobiec także w Rzeszowie. Od początku istnienia projektu, dzięki mobilizacji biegaczy z polskich firm i korporacji, udało się zmienić życie 350 beneficjentów biegu, którzy potrzebowali kosztownych protez, sprzętu medycznego i kompleksowej rehabilitacji.

Uczestnicy Rzeszów Business Run 2018 pobiegną m.in. dla Łukasza Brudka – zawodnika rzeszowskiej drużyny rugby na wózkach Flying Wings.

Łukasz Brudek zawodnik rzeszowskiej drużyny Flying Wings

Łukasz jest studentem.

Od 22 roku życia nie widzi na jedno oko, a w 2013 r. po pechowym skoku do wody musiał usiąść na wózku inwalidzkim. Mimo to stara się, by jego niepełnosprawności nigdy go nie ograniczały, a treningi sportowe uważa za najlepszą rehabilitację. By mógł nadal realizować swoją pasję, jaką jest gra w rugby, potrzebuje profesjonalnego wózka.

Sport sprawił, że dostałem szansę, nabrałem pewności siebie i mogę żyć jak dawniej. Gra w drużynie pozwala nie tylko kształtować charakter, poprawiać kondycję i sprawność fizyczną, ale także daje możliwość rywalizacji, wyjazdów i integracji. Chciałbym kiedyś zawalczyć o najwyższe laury w mistrzostwach Europy czy świata – mówi Łukasz Brudek, beneficjent Fundacji Poland Business Run z Rzeszowa.

Niestety wózek, którego Łukasz aktualnie używa, wymaga częstego spawania oraz napraw. Nowy sprzęt to wydatek rzędu 25-30 tys. złotych, na który – będąc studentem i utrzymując się z renty – nie może sobie pozwolić.

Mimo to ciężko trenuje, żeby godnie reprezentować swój klub.

Chciałby także wrócić do występów w kadrze Polski, które musiał zawiesić ze względu na studia, a także koszty związane z utrzymaniem sprzętu sportowego i wyjazdami na zgrupowania.

Wchodząc na boisko i siadając na wózku sportowym, zapominam o wszystkim dookoła. Liczy się tylko gra. Nowy sprzęt będzie dla mnie ogromną motywacją, by mierzyć wysoko i wyznaczać sobie kolejne cele. Będę mógł jeszcze więcej trenować, nie martwiąc się tym, że wózek gdzieś pęknie i trzeba będzie go znów naprawiać – mówi rugbista z Rzeszowa.

Kolejną osobą, której pragnie pomóc Fundacja Poland Business Run, jest Maria Bułatek.

Kobieta od ponad trzydziestu lat cierpi na stwardnienie rozsiane i porusza się na wózku. Aktualnie potrzebuje dofinansowania zakupu mobilnego pionizatora. Jest on niezbędny do przeciwdziałania zanikom mięśni w rehabilitacji domowej. W codziennych zmaganiach z chorobą panią Marię wspiera mąż Andrzej.

By pomóc Łukaszowi i Marii, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona przyjaciół i wziąć udział w biegu Rzeszów Business Run 2018.

W stolicy Podkarpacia czekają miejsca dla 500 biegaczy.

Każdy zawodnik będzie miał do pokonania przyjazny dystans 3,5 km na trasie zlokalizowanej w okolicach rzeszowskiego rynku i bulwarów wzdłuż Wisłoka.

Charytatywna sztafeta Rzeszów Business Run 2018

Organizatorzy liczą na zaangażowanie mieszkańców i frekwencję na starcie.

W każdym kolejnym mieście, w którym startowaliśmy z organizacją Poland Business Run, biegacze o wielkich sercach udowadniali nam, że potrafią zmobilizować się w szczytnym celu. Wierzymy, że w Rzeszowie będzie podobnie – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – By wziąć udział w naszej sztafecie, nie trzeba być profesjonalnym biegaczem. Bardziej niż miejsce na mecie liczy się charytatywny wymiar biegu – dodaje.

Miejsca dla 500 biegaczy!

Do wrześniowego startu pozostało jeszcze trochę czasu, ale zapisy już trwają. Opłata startowa za 1 drużynę wynosi 350 zł netto. Rejestracji należy dokonać online poprzez stronę: https://polandbusinessrun.pl/member/pl/register/.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial