Choroba? Pracuję z nią

„Choroba? Pracuję z nią!” to pozytywny manifest pacjentów, osób leczących się na przewlekłe choroby. Pacjentów, wspieranych przez lekarzy i pracodawców, którzy chcą głośno powiedzieć, że praca zawodowa jest dla nich, mimo choroby, bardzo ważna. Dlatego starają się o dostęp do leków w nowych, wygodniejszych formach podania. Nie są one droższe od dotychczas stosowanych leków, a dzięki nim Pacjenci mogą lepiej żyć i pozostać aktywnymi zawodowo.

Pacjenci postanowili więc dotrzeć do opinii publicznej z przekazem: nie żądamy specjalnych praw, nie potrzebujemy dodatkowych pieniędzy od państwa na terapie, chcemy leczyć się i jednocześnie pracować.

Liderami kampanii są Pracodawcy RP, wiodąca organizacja zrzeszająca ponad 12 tysięcy firm w Polsce, wraz z pięcioma aktywnie działającymi organizacjami pacjentów: Federacją Stowarzyszeń Amazonki, Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Stowarzyszeniem Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg”, Fundacją Rack’n’roll – Wygrajmy Życie, Fundacją OnkoCafe – Razem Lepiej.

Za ekspertyzę w obszarze medycznym odpowiadają wybitni specjaliści w dziedzinie onkologii, hematoonkologii i reumatologii, którzy weszli w skład Rady Programowej kampanii.

Kampania jest wspierana także przez firmę Roche Polska.

Jednym z elementów kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” jest petycja do Ministerstwa Zdrowia o refundację terapii podskórnych w tych chorobach przewlekłych, w których są one dostępne, takich jak rak piersi, chłoniaki nieziarnicze, reumatoidalne zapalenie stawów, zespoły mielodysplastyczne.

Poprzyj kampanię „Choroba? Pracuję z nią”. Kliknij pod tekstem Petycji!

 

źródło: www.pracujeznia.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial