Czy rodzice wszyscy wiedzą?

„Czy rodzice wszyscy wiedzą, co ich dzieci w szkole jedzą?” – pytają Julia Kamińska i Jarosław Boberek w piosence promującej program „Owoce i warzywa w szkole” skomponowanej przez Andrzeja Smolika. Klip zachęca do refleksji nad nawykami żywieniowymi, jakie kształtowane są u uczniów zerówek i klas I–III szkół podstawowych. 

Akcja promująca program „Owoce i warzywa w szkole” rozpoczęta! W całym kraju inicjowane są dyskusje o zdrowym żywieniu dzieci oraz poszukiwania szkół podstawowych, które jeszcze nie uczestniczą w programie. Ma w tym pomóc HIT LATA 2016, piosenka autorstwa Julii Kamińskiej, Jarosława Boberka i Andrzeja Smolika, którą od 15 czerwca można usłyszeć na portalach internetowych i w rozgłośniach radiowych.

Mimo ogromnej popularności programu „Owoce i warzywa w szkole” nie wszystkie polskie szkoły w nim uczestniczą. Wprawdzie 11,5 tys. szkół podstawowych zgłoszonych w kraju do programu (z 13,4 tys. wszystkich podstawówek w kraju) to czołowy wynik w Europie, ale chcemy, żeby w roku szkolnym 2016/2017 bezpłatne owoce i warzywa docierały do wszystkich dzieci z klas I-III.

W ramach działań promujących program zaplanowanych jest 16 imprez plenerowych pt. „Owocowo-warzywny piknik rodzinny” oraz 16 pt. „Spartakiada owocowo-warzywna”. W każdej z imprez jednorazowo weźmie udział nie mniej niż 400 osób. We wszystkich województwach jedna impreza odbędzie się w miejscowości liczącej poniżej 60 tys. mieszkańców. W sumie będzie się z nami bawić kilkanaście tysięcy osób.

Atrakcje, animacje, konkursy i zawody sportowe będą promować program „Owoce i warzywa w szkole”, nawiązywać do spożywania owoców i warzyw oraz prowadzenia aktywnego trybu życia.

 

http://owocewszkole.org

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial