Alicja zbiera pieniądze na remont mieszkania dostosowanego dla osoby z niepełnosprawnością

Czym jest niepełnosprawność – Rampowiczka Alicja

Dla Alicji niepełnosprawność to jest życie na patencie, życie z przeciwnościami, ale z niepełnosprawności wynikają też dobre rzeczy. Stara się, aby niepełnosprawność jej nie definiowała i walczy ze stereotypowym myśleniem. W rozmowie z Krystianem opowiada o życiu z niepełnosprawnością, samodzielności, akceptacji i relacjach.

Walka o samodzielność

Alicja walczy o swoją niezależność i samodzielność, pragnie przeprowadzić się do mieszkania, które będzie dostosowane do jej potrzeb, osoby poruszającej się na wózku. Aktualnie mieszka z rodzicami w starym i niedostosowanym domu, a jej starania o przyznanie mieszkania z gminy trwały latami! Ostatecznie Ala została skreślona z listy oczekujących, ponieważ podjęła zatrudnienie w Zakładzie Aktywności Zawodowej i przekroczyła próg dochodowy o kila złotych, tracąc możliwość otrzymania upragnionego mieszkania. Cała ta sytuacja była przygnębiająca i bardzo trudna, Alicja straciła nadzieję na samodzielność i życie w mieszkaniu bez barier.

Nowa szansa na własne mieszkanie

Ale życie pisze własne scenariusze!! Czasem swoje życie, musimy wziąć we własne ręce!! Siostra Alicji znalazła ogłoszenie o możliwości zakupu malutkiej kawalerki, usytułowanej na parterze w stanie do całkowitego wykończenia. Dzięki pomocy rodziny i zaciągnięciu kredytu, Alicja kupiła upragnione 4 kąty:)

Zbiórka na wykończenie mieszkania

Aktualnie trwa zbiórka funduszy, aby pomóc Alicji w wykończeniu i przystosowaniu mieszkania dla osoby poruszającej się na wózku. Koszt wykończenia i przystosowania mieszkania wyniesie 80 tys. zł, Alicja nie może skorzystać z pomocy PEFRON, ponieważ programy pomocowe obejmują dotacje na eliminację istniejących barier, a to mieszkanie jest nowe i puste. Alicja uruchomiła zbiórkę z przeznaczeniem na wykończenie mieszkania i prosi wszystkich Państwa o pomoc.

Ważna jest każda wpłata, nawet ta najmniejsza, a każda złotówka zostanie dobrze wykorzystana.

Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/uwjejd?utm_medium=mail&utm_source=postmark&utm_campaign=chipin_creation&fbclid=IwAR1cx8qmWKPp31n-W9glIMy-C7FsB8TSdfNnzsBdL_aqA8OLbD7zs0eQSY8

.

.

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego wywiadu z Alicją:

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial