Filmy o niepełnosprawności, które warto obejrzeć!

Filmy- większość z nas lubi je oglądać, umilają wolne wieczory i są świetnym sposobem na spędzenie czasu, czy to ze znajomymi, czy z rodziną. W dzisiejszym artykule chciałabym Wam przedstawić pozycje, któym moim zdaniem warto się przyjrzeć. Wszystkie te filmy mają w sobie wątek niepełnosprawności, a więc ukazują bliski Nam Rampowiczom temat.

Filmy o niepełnosprawności

  1. Pierwszą pozycją jest film, który obejrzałam wczoraj i to właśnie on zainspirował mnie do stworzenia tej listy. Jest to produkcja pod tytułem ,, Pełnia życia” (ang.’’Breathe’’). Ukazuje historię mężyczyzny, który niespodziewanie zapada na chorobę w skutek czego jest sparaliżowany od szyi w dół. Mimo początkowego zwątpienia mężczyzna nie poddaje się, a dzięki pomocy przyjaciół i najbliższych staje się przykładem dla innych osób z niepełnosprawnością. Nie chcę Wam zdradzać szczegółów- powiem tylko,obejrzyjcie!
  2.  ,, Zanim się pojawiłeś”( ang. ,, Me before you”)- tej pozycji nie może tutaj zabraknąć. Mówiąc szczerze to chyba jeden z moich ulubionych filmów. Oglądałam go już wielokrotnie i nigdy się nie nudzi. Powstał on na podstawie książki, którą również przeczytałam. Jest to historia pięknej, prawdziwej, a zarazem tragicznej miłości. Podobnie jak w pierwszym przykładzie główny bohater jest sparaliżowany( tym razem w wyniku wypadku). Na początku mężczyzna jest bardzo wycofany i chłodny, jednak z czasem otwiera się na miłość. Jeśli obejrzycie, dajcie znać czy Was również ta historia wzruszyła do łez …
  3. Ostatnia pozycja jest już trochę lżejsza. Francuska komedia pod tytułem,, Kręcisz mnie’’ ukazuje niepełnosprawność trochę z przymrużeniem oka Choć historia jest nietypowa uważam, że nie należy jej pominąć. Tak jak reszta ukazuje rzeczywistość osób z niepełnosprawnością, a co chyba najważniejsze film daje do zrozumienia, że warto otwierać się na nowe relacje bo nigdy nie wiadomo co do naszego życia wniosą.

Kończąc …

Na tę chwilę to już wszystkie propozycje ode mnie. Zdaję sobie sprawę, że filmów o podobnej tematyce jest zdecydowanie więcej dlatego jeśli moja lista Wam się spodoba i macie swoje propozycje chętnie stworzę drugą część. Jeśli znacie już którąś z przedstawionych ekranizacji podzielcie się Waszymi opiniami, chętnie je wszystkie przeczytam!

Odpowiedź do artykułu “Filmy o niepełnosprawności, które warto obejrzeć!

  1. Pingback: Książki o niepełnosprawnych - Rampa - Pokonujemy bariery

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial