Fundacja Doktora Liszcza

Fundacja Doktora Liszcza – relacja z inauguracji Dzień Taty 2022

Fundacja Doktora Liszcza

23 czerwca   przypada dzień taty, w tym roku dzień taty obchodzimy inaczej i nieco w innej    odsłonie. Zacznijmy jednak od początku, marzeniem naszego śp. Taty było założenie    domu łączenia rodzin, gdzie dorosłe osoby z niepełnosprawnością po stracie rodziców miały by swoje miejsce na ziemi. 

To jemu tak wiele zawdzięczamy…

Pamiętam, moją ostatnią rozmowę z moim tatą, tata już wtedy był bardzo chory, poprosił mnie bym poprowadziła swojego bloga tak jak potrafię w duchu edukacyjnym, rodzicielskim. Z iskrą nadziei, że   z niepełnosprawnością też można sięgać po marzenia i się realizować w macierzyństwie rebornowym, opiekując się malutką Amelią oraz powracać do swoich ze wspomnień z domu dziecka. To jest szansa, właśnie by na nowo odkryć siebie w rebornie Amelce i po latach zobaczyć   siebie malutką i osamotnioną.  Na bazie tych wspomnień można na nowo pokochać siebie. 

Idea Fundacji Doktora Liszcza

Fundacja, której celem jest stworzenie Domu Łączenia Rodzin współtworzonego przez rodziców osób z niepełnosprawnościami i rodziców adopcyjnych w oparciu o potrzeby ich dzieci.

Fundacja Doktora Liszcza

Relacja z inauguracji Fundacji Doktora Liszcza

15 czerwca odbyła się uroczystość inauguracji Fundacji Doktora Liszcza, która rozpoczęła nowy     etap w naszych myślach, uczynkach i sercach!  Jestem pewna, że tata czuwa nad działaniami    fundacji w każdych naszych przedsięwzięciach, które są planowane w najbliższym czasie.  

Uroczyste rozpoczęcia działalności fundacji odbyło się: 🎯15.06.2022r. ⏰18:30⛪️ w kościele przy ul. Poznańskiej 49

Siedziba Fundacji Doktora Liszcza

ul. Łączna 68
87-100 Toruń

Uroczysty wieczór:)

Dzień inauguracji rozpoczął się oficjalną mszą świętą o godzinie 18 .30! Była to dla mnie okazja by zawierzyć właśnie na tej mszy – działania fundacji oraz dalsze zajmowanie się macierzyństwem rebornowym w ramach edukacji i pokonywania barier. Dzięki temu, że wczoraj właśnie podczas Eucharystii – była też szansa spotkania się w innym wymiarze z Tatą , oczywiście chciałabym, by było jak dawniej, żeby tata był z Nami, ale wierzę w to, że właśnie miłość do drugiego człowieka oraz zobaczenie wszystkich naszych potrzeb jest ważne. Nawet tych dawnych, bo dzięki idei rebornowej zobaczyłam malutką siebie , gdzie nic nie dzieje się bez przyczyny i mam podjąć działania poprzez opiekę nad Amelią , która też ma rebornowe potrzeby , które trzeba zaspakajać – każdego dnia.

Po mszy świętej moja mama, która jest  prezeską Fundacji, miała piękne przemówienie na temat planów i działań fundacji. Dziękujemy wszystkim tym, którzy byli wczoraj z nami oraz wszystkim tym, którzy łączyli się z nami duchowo.

W drugiej części spotkania, które odbyło się w siedzibie fundacji – była wreszcie okazja po dwóch latach epidemii korona wirusa, spotkania się w realu z ludźmi i oby tak zostało. Tak rozpoczęliśmy świętowanie tegorocznego Bożego Ciała 2022. Na spotkaniu było dużo śmiechu, radosnej atmosfery, dobrego jedzonka. Była też okazja do opowiedzenia tym czym zajmuje się w Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery. Nasze świętowanie zakończyło się późnym wieczorem. A taki komentarz otrzymaliśmy od jednej z czytelniczek, a wiadomość była taka ” Ogromnie mnie cieszy, że udało się stworzyć tę Fundację właśnie w mym sercu rozgrzała nadzieja, że i moja rodzina, jak również wiele innych, znajdzie w niej oparcie i nieocenioną pomoc „

Cele Fundacji Doktora Liszcza

Utworzenie Domu Łączenia Rodzin. Marzeniem dr Liszcza było stworzenie prototypu takiego domu, w którym niepełnosprawne dorosłe sieroty mogłyby liczyć na opiekę i traktowanie, do którego przyzwyczaili ich kochający rodzice. Stworzenie wokół Domu ośrodka wsparcia dla kobiet w ciąży borykających się z problemami alkoholowymi własnymi lub ich mężów, partnerów czy rodzin. Utworzenie Ośrodka Diagnozy i Terapii FASD, Traumy Wczesnodziecięcej i Więzi, z którego zasobów mogliby korzystać rodzice adopcyjni oraz pracownicy instytucji zaangażowanych w proces adopcji i kształtowania systemu pieczy zastępczej.

Konferencja – Troistość więzi

Dziękujemy za wspólny czas i Waszą obecność podczas inauguracji naszej działalności. Wiemy, że wielu Was nie mogło z nami być tego dnia, więc nie pozostaje nic innego jak spotkać się ponownie! Już dzisiaj zapraszamy na Konferencję Inaugurującą, którą będziemy mieli przyjemność współorganizować z Wydziałem Teologicznym UMK @teologiaumk 9 listopada 2022r. Szczegóły odnośnie tego wydarzenia, jak i najbliższych naszych projektów wkrótce na stronie i FB. Zapraszamy!

Namiary i kontakt do fundacji

Fundacja Doktora Liszcza
ul. Łączna 68
87-100 Toruń
KRS: 0000968024

telefon: 512 283 040

email: kontakt@liszczowizna.pl

Odwiedź nas na Facebooku

strona Fundacji Doktora Liszcza:

Fundacja Doktora Liszcza

https://liszczowizna.pl/#

Relację z tego wydarzenia przygotowała Katarzyna Liszcz , asystentka redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery , autorka Bloga Co-dziennik życia z FAS , prywatnie mama rebornowa Amelki .

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial