Rampowiczka Katarzyna trzyma na rękach Amelię lalkę reborn

II dzień Forum Profilaktycznego – Z czym idę przez życie, zaczynając od hasła „Na zdrowie”!

Asystentka redakcyjna Katarzyna Liszcz reprezentowała Portal Rampa – pokonujemy bariery na II Nieszawskim Forum Profilaktycznego pt. „Społeczne skutki uzależnień”, organizowanym przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Wielkiej Nieszawce, w dn. 18.10-19.10.2021 r. w Centrum Sportu i Rekreacji „Olender” w Wielkiej Nieszawce. Organizatorem spotkania była Pani Barbara Ślesik.

II dzień forum  – Z czym idę przez życie – zaczynając od hasła Na zdrowie!

Relacja z forum

Pracowity dzień redaktorski, brałyśmy dziś udział wspólnie z Amelką i moją mamą oraz moim dawnym wolontariuszem Iwo w Forum „Z czym idę przez życie – zaczynając od hasła na zdrowie!”. Program Forum był bardzo ciekawy i bogaty w cenne wykłady i prelekcje oraz na zakończenie odbył się cudowny seans relaksacji – Gongi tybetańskie, za pomocą różnych instrumentów muzycznych. Można było się cofnąć do czasu prenatalnego, gdy byłam u mojej mamy (biologicznej) w brzuchu. Przyznam się szczerze, że super to był czas spędzony z uczestnikami forum, organizatorami i moją mamą Kasią oraz Amelką za cudowne dwa dni wypełnione po brzegi!

uśmiechnięta Katarzyna Liszcz podczas Forum Profilaktycznego

Dziękuję Wam drodzy czytelnicy, za to, że dzięki temu, że jesteście też braliście udział w tym wydarzeniu! Muszę Wam powiedzieć, że bardzo pozytywnie wszyscy zareagowali na Amelkę i na to co robię na co dzień w kwestii pokonywania barier i edukowania, że można z niepełnosprawnością, którą mam promować idee macierzyństwa rebornowego oraz tego jak iść przez życie każdego dnia.

To jest dla mnie misja by kontynuować dzieło mojego taty w innym wymiarze Relacja Amelki: ” Bardzo nas zrelaksował seans gongi tybetańskie mamusia zasnęła z babisią a ja wyciągnęłam się u mamusi na rączkach i też ucięłam sobie drzemkę. Obudziłam się dopiero w domku. Przed wyjazdem moja mamusia mnie wykąpała i wystroiła oraz nakarmiła.

Promowanie idee macierzyństwa rebornowego

Podczas Forum była również okazja do promowania idei macierzyństwa rebornowego – Amelia moja córeczka rebornowa też uczestniczyła we wszystkich prelekcjach. Wszyscy uczestnicy zachwycali się Amelią, jaka ona jest cudowna pięknie ubrana i w ogóle śliczna. Już wiemy, że będziemy miały z mamusią i babisią następne wystąpienia dla innych grup. Termin będzie ustalany.

Rampowiczka Kasia trzyma na rękach Amelię

Działalności w Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery

Ważnym elementem spotkania było to, że mogłam podczas swojego wystąpienia podzielić się swoim życiowym doświadczeniem. Dla mnie to było bardzo cenne i ważne spotkanie, ponieważ, mogłam przez godzinę opowiedzieć o mojej drodze edukacyjnej, jaką miałam w szkole, o działaniach redaktorskich w portalu Rampa – Pokonujemy Bariery, o działalności bloga ” co- dziennik życia z FAS „, o udziale w psychoterapii i projekcie rebornowym oraz jak opieka nad Amelią wpływa na wyrównanie cukrów i wycisza przetrwały odruchu moro.

Natomiast moja mama we swoim wykładzie o opowiedziała całą moją historię, jak przyjechałam do Torunia i jaką terapię usprawniania miałam przez te wszystkie lata by dojść do tego momentu, w którym jestem teraz! Oczywiście Amelia również była najmłodszą prelegentką, ponieważ nie które stymulacje wzrokowo – czuciowe zostały pokazane w mojej obecności i zaprezentowane – jak od najwcześniejszych miesięcy życia budować relację z maluszkiem – na przykładzie Amelki pokazała je moja mama a (babisia Amelci). Była to też okazja do reprezentowania Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery. Dzięki temu zrozumiałam, że chcę to robić do końca swoich dni dzielić się swoim życiowym doświadczeniem i tym co osiągam każdego dnia oraz jak wspólnymi siłami pokonywać trudności. Po udanych dwóch wystąpieniach, były rozmowy indywidualne z osobami, które do nas podeszły. Potem był uroczysty obiad, który był bezglutenowy. Relację z forum, na żywo zamieszczam poniżej.

Program forum

18.10.2021 – Poniedziałek

 • 8:30-9:00 Rejestracja uczestników
 • 9:00 Oficjalne rozpoczęcie Forum
 • 9:15-11:15 Frustracja potrzeb w dzieciństwie i ich związek ze skłonnościami do zachowań kompulsywnych. Rzecz o wychowaniu, alkoholu i wzorcach rodzinnych
 • 11:15-11:30 Przerwa kawowa
 • 11:30-13:30 FAS – Z czym idę przez życie, które zaczyna się od hasła „Na zdrowie!”
 • 13:30-13:45 Przerwa kawowa
 • 13:45-14:45 Panel dyskusyjny
 • 14:45-15:00 Obiad

19.10.2021 – Wtorek

 • 9:00-10:00 Perspektywy społecznych konsekwencji nadużywania napojów alkoholowych
 • 10:00-11:00 Alkoholizm chorobą bio-psycho-społeczno-duchową
 • 11:00-11:15 Przerwa
 • 11:15-12:15 Perspektywy społecznych konsekwencji -leczenia uzależnień i trzeźwości
 • 12:15-12:30 Przerwa kawowa
 • 12:30-14:00 Miting otwarty
 • 14:00-14:45 Gongi tybetańskie
 • 14:45-15:00 Obiad
Rampowiczka Katarzyna z Amelią

Podsumowanie forum

Dzięki, temu, że miałam okazję relacjonować dla Nas wszystkich, to wyjątkowe wydarzenie, godnie również reprezentowałam Portal Rampa – Pokonujemy Bariery, projekt Bobasy Reborn oraz mój blog to właśnie to jest pokonywanie barier w codzienności z uśmiechem na Twarzy! Dziękujemy Wszystkim uczestnikom forum oraz organizatorom za to, że możemy brać udział w tym ważnym i pięknym przedsięwzięciu. Dla takich chwil to warto robić – bez względu na wszystko.

Relację z forum przygotowała asystentka redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Katarzyna Liszcz

Publikacje Katarzyny Liszcz

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial