Rola przyjaźni w życiu osoby z niepełnosprawnością

Każdy z nas potrzebuje przyjaciela, osoby która zrozumie nas bez słów, odbierze każdy nasz telefon nawet jeśli zadzwonimy o 2 nad ranem. Po prostu będzie kiedy potrzebujemy wsparcia.

Czym jest dla mnie przyjaźń

Przyjaźń jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym życiu, tak jest również w moim przypadku. Swojego najlepszego przyjaciela poznałam jakieś 7 lat temu od tej pory jesteśmy praktycznie nierozłączni. Teraz mieszkamy blisko siebie i możemy się częściej spotykać. Jesteśmy jednak dowodem na to, że jak się chce można pokonać każdą przeszkodę jaką napotykamy. Wiem że zawsze mogę na nim polegać oraz liczyć na wsparcie.

Co ta znajomość zmieniła w moim życiu

Tak szczerze mówiąc zmieniła wszystko. To dzięki mojemu przyjacielowi zaczęłam patrzeć na siebie inaczej, ponieważ on zawsze powtarzał mi że jestem wartościowa. Zaczęłam też częściej wychodzić i otwierać się też na inne osoby, poznałam jego znajomych, którzy dziś są również moimi przyjaciółmi. Jestem bardziej otwarta na otoczenie, a moja samoocena uległa znacznej poprawie. Największe wsparcie otrzymałam wtedy, kiedy w moim życiu nie bardzo się układało. Dzwoniłam prawie codziennie wiele razy ze łzami w oczach, on zawsze mnie wspierał, wiedziałam że mogę o wszystkim i wyrzucić z siebie to co leżało na sercu ,to bardzo mi pomogło. Wiem, że gdy on będzie w potrzebie zrobię wszystko aby mu pomóc.

A wy Rampowicze macie najlepszego przyjaciela lub przyjaciół?

Jaką rolę odgrywa przyjaźń w waszym życiu?

Artykuł zrealizowany podczas stażu w ramach projektu „Aktywny Start” współfinansowanego ze Środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Odpowiedź do artykułu “Rola przyjaźni w życiu osoby z niepełnosprawnością

  1. Pingback: Poradnik koncertowy dla OzN … O czym pamiętać? Jak się przygotować?

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial