IV Integracyjny Turniej Szachowy Prestige Cup

Po raz czwarty miłośnicy szachów mogli spróbować swoich sił w Integracyjnym Turnieju Szachowym Prestige Cup, którego organizatorem jest Fundacja Inwalidów ŚWIT. Impreza odbyła się 15 czerwca, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Partnerem wydarzenia jest Polski Związek Szachowy.

Głównym celem organizacji Turnieju jest integracja i sportowa aktywizacja środowiska osób niepełnosprawnych. Impreza ma charakter otwarty, mogą w niej uczestniczyć wszyscy pasjonaci szachów z całej Polski.

Najstarszym uczestnikiem był 75-letni Mieczysław Wojtowicz z Gdyni, zaś najmłodszym 9-letni Gracjan Cybulski, grający na co dzień w Klubie Szachowym "Czternastka" w Ursusie.

Po rozegraniu 7 rund w systemie szwajcarskim wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach: Open i Niepełnosprawni.

Zdobywcą I miejsca w kategorii Niepełnosprawni został Manfred Mannke, zaś na II i III pozycji uplasowali się kolejno – Adam Kojro i Jan Lenczewski. W kategorii Open zwyciężył Rafał Przedmojski, drugi był Jan Adamski, a na trzecim miejscu znalazł się Rafał Szymczak. Nagrodą specjalną wyróżniono najmłodszego szachistę, Gracjana Cybulskiego.

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial