Jak zdarzenie losowe przekuło się w pasję.

W życiu każdego człowieka nierzadko zdarza się, że nie wie w czym jest dobry, i co sprawia mu radość. Taki stan rzeczy może ulec zmianie, kiedy wydarzy się coś, na co nie byliśmy w żaden sposób gotowi. Tak właśnie było w moim przypadku.

Inne plany losu.

Do pewnego etapu mojego życia byłem osobą płynnie komunikująca się z otoczeniem. Los miał jednak względem mnie nieco inne plany. Nastał dzień w którym nagle zacząłem mieć problem z płynnym wysławianiem się. Zacząłem więc pisać. Okazało się, że mam do tego dryg. W roku 2014 założyłem bloga na portalu społecznościowym Facebook, którego celem jest pokazanie światu, że osoba z niepełnosprawnością ruchową niekiedy radzi sobie w życiu lepiej, niż sprawna fizycznie. Kilka lat później zacząłem także pisać książki.

Mówi się, że każda książka opowiada jakąś historię. Jakie historie opowiadają książki napisane przeze mnie?

W roku 2020 napisałem pierwszą książkę. Kiedy skończyłem, doszedłem do wniosku, że to, co zostało w niej zawarte nie jest wszystkim, czym chciałbym podzielić się ze światem. W taki sposób powstawały kolejne. Jesteś ciekaw o czym opowiadają? Chciałbyś je przeczytać? Zapraszam więc do dalszej części artykułu.

1.„Pomimo i wbrew – Historia życia z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym” – książka ta opowiada o tym, że będąc osobą z niepełnosprawnością również można być szczęśliwym człowiekiem.

2.„Podróż po 7 krajach świata” – pełni formę przewodnika dla osób, które poruszają się na wózku inwalidzkim. Pokazuje atrakcje dostosowane dla osób z problemami aparatu ruchu i wiele innych. Są to kraje, które chciałbym odwiedzić w przyszłości.

3. „Akceptacja jąkania = szczęśliwe życie” – opowiada o niepłynności mowy, oraz odpowiada na pytanie – Czy akceptacja jąkania = szczęśliwe życie?

4. „Świat złożony z rymów” – zbiór 47 wierszy, które stworzyłem na przestrzeni lat.

5. „Życie w dobrych stosunkach” – odpowiada na pytanie, jak pozostać w dobrych relacjach z drugą osobą przez długi, a nawet i dożywotni czas.

Krótka informacja dotycząca książek.

Wszystkie książki znajdują się w jednym pliku. Dokument liczy 199 stron. Okładki zostały stworzone za pośrednictwem aplikacji canva.

Link do publikacji Mikołaja: https://drive.google.com/file/d/1Lv0qunchUUcNAbw8y5FUuATQK9jTy6Wv/view?usp=drivesdk

Zaciekawieni? Zapraszam więc do lektury, oraz do podzielenia się opinią po przeczytaniu.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial