Kongres Kobiet 2019

Kobiecy Kongres 2019 w Jasionce k. Rzeszowa

Kobiecy Kongres to inicjatywa społeczna zrealizowana przy wsparciu Fundacji Projektanci Biznesu, Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet i Rzeszowskiej Federacji, Kobiet Aktywnych zorganizowany 23 listopada w G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez kobiety dla kobiet:). Poruszone zostały tematy, które są najbardziej aktualne i nierozerwalne z życiem społecznym i zawodowym kobiet.

Kongres Kobiet 2019
Kongres Kobiet 2019

Kobiecy Kongres to centrum spotkań i wymiany wzajemnych doświadczeń przekazanych w formie dyskusji, paneli oraz warsztatów. To miejsce inspiracji nowych możliwości, które mają swój początek w kobiecym wsparciu i wzajemnym zrozumieniu.

Panele dyskusyjne:

Ekologia w życiu kobiet

Kobiety nie(pełnosprawne)

Społeczne role kobiet w XXI wieku”

Czego ode mnie chcesz? – czyli problemy wychowawcze z młodzieżą

Równowaga ciała i umysłu- czy to jest możliwe?

Portal Rampa reprezentowała Dorota Lewandowaska uczestnicząc w panelu Kobiety nie(pełnosprawne). Opowiedziała o swojej drodze do samodzielności, edukacji i wsparciu rodziny. Pokazany został filmik motywacyjny zrealizowany razem z portalem Rampa, w którym Rampowiczka Dorota pokazała efekty skutecznej rehabilitacji oraz codzienne pokonywanie barier.

Kobiecy Kongres 2019

Pani Barbara Święch-Bober poruszyła tematy dotyczące świadomego usamodzielnienia się w niepełnosprawności, systemach wsparcia poprzez działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Pani Jolanta Fień opowiedziała o codzienności kobiet doświadczonych chorobami reumatycznymi. Jak choroba wpływa na sprawność i aktywność życiową kobiet. Opowiedziała o programach wsparcia oraz własnych działaniach w tym obszarze.

Kongres Kobiet 2019

Historię swojego życia opowiedziała Anna Rzepka, od dziecka doświadczająca niepełnosprawności – jak walczyła o możliwość edukacji, gdzie szukała wsparcia i jaki przeszła proces usamodzielnienia się. Razem z Anną głos zabrała Pani psycholog Oksana Tokarska, która zaproponowała konkretne rozwiązania wspierające i motywujące osoby z niepełnosprawnością.

Kongres Kobiet 2019

Kongres Kobiet 2019
Kongres kobiet 2019

Podczas Kongresu Kobiet odbyły się warsztaty obejmujące – 6 modułów tematycznych:

„Kryzys w związku jak sobie z nim radzić?, „Kobiece startupy – zbuduj swój własny biznes”, „Szczęśliwa i zdrowa seniorka”, „Odnaleźć siłę w sobie by uwolnić się od przemocy”, „Uzależnienia i DDA – studium przypadków” „Cyberprzestępczość i ochrona tożsamości cyfrowej”, „Siła myślenia wizualnego

Kongres Kobiet 2019
Kongres Kobiet 2019
Kongres Kobiet 2019
Kongres Kobiet 2019
Kongres Kobiet 2019
Kongres Kobiet 2019
Kongres Kobiet 2019
Kongres Kobiet 2019
Kongres Kobiet 2019
Kongres Kobiet 2019

2 odpowiedzi do artykułu “Kobiecy Kongres 2019 w Jasionce k. Rzeszowa

  1. Pingback: Wideo relacja z "Kobiecy Kongres" w Jasionce k. Rzeszowa - Rampa - Pokonujemy bariery

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial