Konferencja “Opieka, terapia, edukacja” – ruszyły zapisy

Ruszyły zapisy na konferencję „Opieka, terapia, edukacja”, organizowaną przez Stowarzyszenie Na Tak w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Tegoroczne, IX Spotkanie Na Tak poświęcone będzie problematyce wielorakiej niepełnosprawności. Konferencja odbędzie się 29 listopada br. w Poznaniu na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM.

Jak nie ograniczać samodzielności i niezależności osoby wielorako niepełnosprawnej? Jak dobrać odpowiednią terapię? Co możemy zrobić, by przeciwdziałać wykluczeniu i umożliwić rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny? Jak przeciwdziałać pojawianiu się niepełnosprawności nabytej?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas Międzynarodowej Konferencji poświęconej podmiotowości osób z wieloraką niepełnosprawnością pn. „Opieka, terapia, edukacja”.

Tegoroczna, już dziewiąta konferencja z cyklu Spotkania Na Tak odbędzie się w dniu 29 listopada 2019 r. w auli budynku E Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (ul. Szamarzewskiego 89). W spotkaniu wezmą udział prelegenci z Polski i Niemiec, pracownicy naukowi, jak i praktycy, pracujący na co dzień z osobami z wieloraką niepełnosprawnością.

Wszystkie wystąpienia gości z zagranicy będą tłumaczone na język polski.

Wspólnie z prelegentami zastanowimy się, jak przeciwdziałać wykluczeniu, aktywnie włączając osoby ze sprzężoną niepełnosprawnością w życie kulturalne, społeczne i zawodowe. Zaakcentujemy rolę edukacji i jej znaczenie w triadzie z opieką i terapią, dowiemy się jak przeciwdziałać pojawianiu się niepełnosprawności nabytej. Poruszymy temat pracy z rodzicami opartej na TSR i wagę stymulacji bazalnej. Będziemy eksplorować nowoczesne technologie, pozwalające osobom z niepełnosprawnością na podejmowanie autonomicznych decyzji, dokonywanie wyborów i komunikowanie swoich potrzeb.

Żeby wziąć udział w konferencji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://zapisy.sts-timing.pl/537/

Regulamin wydarzenia dostępny jest na stronie:  http://www.natak.pl/images/SpotkaniaNaTak/REGULAMIN_KONFERENCJA_2019.pdf

Więcej informacji na stronie: http://www.natak.pl/spotkania-na-tak.html

Informacja prasowa

Podoba Ci się artykuł? UDOSTĘPNIJ!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Czcionka
Kontrast