Krzesełko schodowe prostoliniowe HOMEGLIDE

Pokonywanie codziennych barier to wyzwanie dla osób niepełnosprawnych, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, coraz lepiej mogą sobie radzić. Starzejące się społeczeństwo będzie potrzebować szerszej opieki geriatrycznej, ale także wielu nowoczesnych ułatwień pozwalających na swobodne funkcjonowanie w środowisku domowym czy w miejskim otoczeniu. Okazuje się, że są sposoby, aby łatwo i bezpiecznie, a nade wszystko komfortowo pokonywać schody bez korzystania ze skomplikowanych urządzeń zajmujących zbyt wiele miejsca i bez konieczności dokonywania zmian konstrukcyjnych budynków.

Krzesełko schodowe prostoliniowe HOMEGLIDE

O krzesełku Homeglide na proste schody

Krzesełko przyschodowe prostoliniowe HOMEGLIDE to wyjątkowa propozycja, która doskonale sprawdza się w przypadku schodów domowych, prostych lub krętych. Stanowi codzienną pomoc w pokonywaniu stopni oraz przemieszczaniu się na piętro i z powrotem. Osoby niepełnosprawne ruchowo lub seniorzy nie muszą już zmieniać miejsca zamieszkania i przenosić się na niższe kondygnacje budynku, ponieważ krzesełko umożliwi im łatwe pokonywanie schodów zawsze wtedy, kiedy będą tego potrzebowały i to bez żadnej pomocy osób trzecich. Ich montaż odbywa się zaledwie w ciągu jednego dnia, ponieważ wymaga zainstalowania listwy, po której płynnie będzie się poruszać. Ładowane za pomocą akumulatora, gwarantuje niskie koszty eksploatacji.

Film jak działa winda przyschodowa HOMEGLIDE:

Jak działa krzesełko przyschodowe na tor prostoliniowy?

Krzesełko przeznaczone jest wyłącznie na schody proste, ze względu na dedykowany montaż szyny prostej. Porusza się na torze prostoliniowym w górę i w dół. Jego obsługa jest banalnie łatwa, nawet jeśli będą z niego korzystać osoby z deficytami ruchu. Start następuje za pomocą operowania joystickiem usytuowanym na podłokietniku. Istnieje jednak jeszcze dodatkowy sposób sterowania krzesełkiem, a mianowicie poprzez pilota. Dzięki temu, w każdej chwili można przywołać urządzenie, jeśli akurat pozostaje poza zasięgiem. Krzesełko porusza się bardzo lekko i cicho, a sam start i zatrzymanie są płynne. Zostało wyposażone w czujniki, które zareagują wstrzymaniem pracy przed ewentualną przeszkodą. Krzesełka przyschodowe posiadają składane siedzisko, co maksymalnie redukuje ilość miejsca, jakie będą zajmować. Nie przeszkadzają więc innym użytkownikom schodów w poruszaniu się.

Dofinansowanie na krzesełka schodowe dla niepełnosprawnych

Winda schodowa dla niepełnosprawnych to niemały koszt, który oscyluje w granicach 9000 zł. Nie każdy senior czy osoba niepełnosprawna mogą więc sobie na nie pozwolić, jednak doskonałym pomysłem jest ubieganie się o dofinansowanie urządzenia. Krzesełko schodowe na tor prosty można wówczas uzyskać za niewielkie pieniądze, ponieważ dofinansowanie z funduszu PFRON wynosi nawet do 95% ich wartości. Aby je pozyskać, konieczne jest złożenie wniosku w PCPR lub MOPS właściwym miejscu zamieszkania. Po złożeniu wniosku następuje jego rozpatrzenie, które trwa do kilku tygodniu.

Krzesełko schodowe prostoliniowe HOMEGLIDE

Windę przyschodową HOMEGLIDE znajdziecie państwo w sklepie: https://www.prolifter.pl/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial