łużko rehabilitacyjne luna 2 basic

Łóżka rehabilitacyjne elektryczne LUNA Vermeiren

Pacjenci leżący i osoby z dysfunkcją ruchu, po ciężkich urazach, przechodzący długą rehabilitację powinni dysponować odpowiednimi warunkami umożliwiającymi zdrowienie.

Konieczne jest więc wyposażenie ich pomieszczeń w sprzęty, które pozwolą na komfortowe funkcjonowanie. Istotne jest tu także maksymalne ułatwienie pielęgnacji płynącej od opiekunów, którzy także narażeni są na wszelkie urazy kręgosłupa, przeciążenia i kontuzje. Jak więc dbać o osoby leżące?

Łóżko rehabilitacyjne Luna Basic 2

Koniecznym wyposażeniem osoby chorej leżącej oraz jej opiekuna będzie łóżko rehabilitacyjne Luna Basic 2. Model ten został przez lata unowocześniony przez firmę zajmującą się jego produkcją. Nie jest to więc model prototypowy, który mógłby być opatrzony ewentualnymi błędami.

Leże łóżka składa się z kilku segmentów, co jest niezmiernie ważne i wspiera proces rehabilitacyjny. Można sterować poszczególnymi segmentami tak, aby dopasować odpowiednią pozycję pacjenta. Jedną z możliwości będzie więc ustawienie pozycji anty-trendelenburga.

Sterowanie segmentami zapewnia regulację kąta nachylenia w okolicach wezgłowia, uda czy łydki. Chory może samodzielnie przyjmować posiłki w odpowiednio dostosowanej do tego pozycji, a nawet swobodnie wykonywać określone ćwiczenia rehabilitacyjne.

Mimo iż jest to podstawowa wersja łóżka, zostało wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje, dlatego istnieje tu także możliwość opuszczania bocznych barierek, co ułatwia wstawanie i siadanie.

Łóżko rehabilitacyjne LUNA BASIC 2

Film prezentacja funkcji łóżka Luna:

Elektryczne łóżko dla chorego Luna 2 Vermeiren

Łóżko rehabilitacyjne Luna 2 Vermeiren stanowi bardziej rozbudowaną wersję podstawowego modelu Luna Basic 2. Posiada więc wszystkie funkcjonalności poprzedniego, a dodatkowo inne cechy, które zagwarantują choremu większy komfort.

Przede wszystkim, leże można zamontować na dwóch wysokościach, niżej bądź wyżej, co jest szczególnie ważne w przypadku pacjentów skrajnie niskich bądź wysokich.

Podobnie jak Luna Basic 2, łóżko wyróżnia się czterema segmentami, które są płynnie regulowane za pomocą pilota. Wszystko odbywa się elektrycznie, dlatego pacjent uruchamia poszczególne funkcje samodzielnie lub wykonuje to za niego opiekun.


Łóżko elektryczne LUNA 2

Łóżko rehabilitacyjne nisko opuszczane Luna UL

Luna UL 2 producenta Vermeiren jest łóżkiem, które zostało wyposażone w unikalną funkcję, w porównaniu do poprzednich modeli. Jego główną zaletą jest bowiem możliwości opuszczania leża aż do poziomu podłogi, dzięki czemu pacjent nie spadnie z łóżka.

Taka dolegliwość dotyka najczęściej pacjentów chorujących na Alzheimera, ponieważ mają skłonności do szybkiego i niekontrolowanego wstawania z łóżka, co zwykle grozi upadkiem.

Regulowanie wysokości leża jest także istotne dla pacjentów niskich lub wysokich, gdyż mogą oni komfortowo i bezpiecznie zajmować odpowiednią pozycję. Podobnie jak reszta modeli, tak i ten posiada regulowane segmenty, sterowane za pomocą pilota, a także wyjmowane barierki.

Łóżko elektryczne nisko opuszczane

Elektryczne łóżka rehabilitacyjne LUNA Vermeiren znajdziecie Państwo w sklepie: https://www.prolifter.pl/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial