sex-shop dla niepełnosprawnych

Medyczne wibracje i seks

Rehabilitacja zazwyczaj kojarzona jest z ćwiczeniami, które przywracają chorym funkcje ruchowe, ale prawda jest taka, że potrzebują jej nie tylko osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. I nie tylko po to, by dzięki np. fizykoterapii poprawić chodzenie – to oczywiste. Nie każdy jednak wie, że rehabilitować (czyli przywracać sprawność i funkcjonalność) można też funkcje seksualne.

Na rynku są już dostępne i zdobywają coraz większą popularność produkty medyczne, które za pomocą generowania i przewodzenia impulsów elektrycznych wprawiają ciało w wibracje i w ten sposób poprawiają stan chorego. W dziedzinie leczenia zaburzeń seksu są one przeznaczone głównie dla mężczyzn po urazie rdzenia kręgowego.

Kiedy w wyniku wypadku i obrażenia rdzenia informacje między mózgiem a częścią ciała poniżej urazu nie są przewodzone – chorzy nie osiągają erekcji. Urolodzy i naukowcy specjalizujący się w medycynie zaburzeń seksualnych opracowali system wibratorów, które umożliwiają osiąganie wzwodu i wytrysku, co ma ogromne znaczenie dla leczenia męskiej niepłodności. Znacząco też poprawia jakość życia, biorąc pod uwagę aspekty emocjonalne i psychologiczne związane z seksualnością osób niepełnosprawnych.

1. Medyczne wibratory

  • dla mężczyzn

Są to narzędzia, które za pomocą drgań pomagają pobudzać receptory nerwowe znajdujące się na powierzchni skóry penisa. Jednym z nich jest Ferticare 2.0., najsilniejszy wibrator, który stymuluje erekcję.

sex shop dla osób z niepełnosprawnościami

Fericare 2.0 – aparat umieszczony na grzbiecie (u góry) lub wędzidełku (na dole) żołędzi powoduje, że na prącie przenoszone są wibracje, a te z kolei komunikują się z ośrodkami seksualnymi w mózgu i kręgosłupie. Tak rozpoczyna się aktywność, która w efekcie powoduje wzwód oraz wytrysk. Jest to kluczowe dla par starających się o dzieci. Dodatkowo badania wykazują, że regularne stosowanie wibratora poprawia jakość nasienia, co też wpływa na płodność.

Na uwagę zasługuje też Viberect X3, który nie tylko niweluje problemy z erekcją, ale też może wywoływać wytrysk jeszcze przed nią. Polecany np. dla paraplegików w celu zebrania nasienia potrzebnego do inseminacji lub zabiegu In vitro. Uraz rdzenia kręgowego w sposób szczególnie mocny obniża funkcje seksualne, jednak dzięki Viberect X3 nawet pacjenci po całkowitym uszkodzeniu mogą osiągnąć orgazm.

  • dla kobiet

Leczenie wibracjami dostępne jest dla pań, które z powodu niepełnosprawności mają problemy z osiągnięciem orgazmu. Eroscillator 2 został zaprojektowany specjalnie dla nich, a efekty jego działania są wręcz nieporównywalne do pracy powszechnie znanych dotąd akcesoriów erotycznych.

2. Inne

Nowe doświadczenia seksualne są często dla osób z dużą niepełnosprawnością ruchową bardzo trudne. Niezależnie jednak od tego, na którym poziomie kręgosłupa doszło do urazu lub jakie są inne powody utrudniające aktywny seks – mobilne krzesło IntimateRider przywraca parom normalne życie intymne i obojgu pozwala spełniać się w rolach kochanków.

Na stronie pierwszego w Polsce sex-shopu dla niepełnosprawnych Bocciasport.com znajdziemy wszystkie te (i wiele innych) produkty wraz z ich dokładniejszymi opisami.

Artykuł sponsorowany: Bocciasport.com

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial