dziewczynka z mózgowym porażeniem dziecięcym

Mózgowe Porażenie Dziecięce – choroba bez definicji

Mózgowe porażenie dziecięce jest inaczej zwane chorobą „little`a”. Na całym świecie żyje z tą chorobą 17 milionów osób. Ta choroba nie ma reguły. W niej może występować wzmożone napięcie mięśniowe, wiotkość, porażenie połowiczne, również czterokończynowe.

Spastyka a Mózgowe Porażenie Dziecięce

Spastyka jest jednym z objawów Mpd, ta cecha w większym stopniu utrudnia nam życie. Symbolem jest G80.2, czyli kurczowe napięcie mięśni. Tą postacią Mózgowego Porażenia Dziecięcego jest dotkniętych 70% osób. Z tą odmianą życie nie należy do najłatwiejszych, ponieważ niektóre czynności osobie z tą postacią choroby zabierają więcej czasu, np. wiązanie sznurówek, wycinanie, rysowanie. Można ją leczyć za pomocą metod ortopedycznych lub neurologicznych, przez cały okres życia. Brane są pod uwagę takie metody jak leczenie środkami przeciwskurczowymi jak np. toksyna botulinowa, balcofenem (lek spazmolityczny stosowany przy spastyczności}.

My osoby z MPD

Mózgowe porażenie dziecięce u każdego z nas ma inną postać jak również przebieg. Niektórzy z nas mają lżejszy jej przebieg, inni cięższy, ale każdy z nas jest równy. My osoby z tą przypadłością czujemy również smutek! radość! Chcemy mieć również przyjaciół pełnosprawnych, ponieważ społeczeństwo często ocenia nas przez okładkę.

Opracowanie Weronika Sowa

2 odpowiedzi do artykułu “Mózgowe Porażenie Dziecięce – choroba bez definicji

  1. Pingback: NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ A ŻYCIE TOWARZYSKIE?

  2. Pingback: Żyć to umieć wykorzystać każdą chwilę- życie na 150 procent!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial