NIC O NAS BEZ NAS – Relacja ze spotkania

NIC O NAS BEZ NAS – Spotkanie dedykowane osobom z niepełnosprawnościami. Zapraszamy do obejrzenia foto- oraz wideo- relacji z wydarzenia.

Spotkanie” Nic o nas bez nas „, odbyło się 26 kwietnia w Ośrodku Kultury w Nowej Sarzynie. W spotkaniu wzięło udział wielu zainteresowanych, gdyż publiczność sięgała prawie 200 osób.

Rampowicz Patryk o NIC O NAS BEZ NAS

Inicjatorem spotkania oraz współorganizatorem był Rampowicz Patryk Grab – twórca tekstów motywacyjnych, artykułów o przygodzie z niepełnosprawnością oraz posiadacza największej kolekcji szalików klubów sportowych pretendent go Księgi Rekordów Guinnessa.

W spotkaniu wypowiedzieli się specjaliści z różnych dziedzin i poruszyli tematy związane z codziennością osób z niepełnosprawnością. Po przywitaniu wszystkich, rozpoczęliśmy spotkanie teledyskiem zespołu Luxtorpeda – Hymn, w którym występują sportowcy z niepełnosprawnościami.

W spotkaniu udział wzięli

Jako pierwszy wystąpił Rampowicz Patryk, który opowiedział o swoim życiu, planach oraz osiągnięciach. Kolejnym prelegentem była Pani Katarzyna Gac – Karelus, która poruszyła tematy osobistego nastawienia do niepełnosprawności, realizacji planów życiowych i akceptacji . Nasza Rampowiczka Dorota opowiedziała o związkach, bliskości i uczuciach do drugiej osoby. Specjalista psycholog/seksuolog  Justyna Kula – Lic wygłosiła prezentację o sferze uczuć i seksualności osób z niepełnosprawnością. Nie mogło zabraknąć naszego Rampowicza Krystiana, który opowiedział o swojej samodzielności oraz nastawieniu rodziców do dzieci z niepełnosprawnościami. Pani Anna Józefara rodzic 8-letniej Julii chorej na bardzo rzadką i jak dotąd nieuleczalną chorobę genetyczną- fibrodysplasia ossificans prpgressiva (FOP), która dostała zdiagnozowana dopiero po trzech latach i po wcześniejszych błędnych diagnozach, które przyczyniły się do pogorszenia stanu zdrowia. Opowiedziała o własnych doświadczeniach, pomysłach oraz trudnościach w wychowaniu dzieci z niepełnosprawnością. Kolejnymi mówcami były Panie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku – opowiadały o programach wsparcia dla rodzin, projekty aktywizacyjne i  dofinansowania. Radny Miasta Nowa Sarzyna Robert Sądej podjął temat kultura i sztuki dostępnej dla osób z niepełnosprawnością. Jako ostatni, Self Adwokaci z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, opowiedzieli kim jest i co robi Self-Adwokat.

Na końcu spotkania zostało odtworzony filmik, nagrany specjalnie na spotkanie NIC O NAS BEZ NAS przez Łukasza Krasonia, który jest jednym z największych mówców motywacyjnych w Polsce.

Po spotkaniu dla naszej widowni odbył się musical „Świat w walizce” – który jest montażem ponadczasowych piosenek znanych kompozytorów i tekściarzy. Rzecz dzieje się na dworcu, w niewielkiej miejscowości, gdzie zwykle nie zatrzymują się pociągi dalekobieżne. Tym razem na skutek strajku kolejarzy stają wszystkie pociągi a ich pasażerowie trafiają na tę małą prowincjonalną stację. Podróżni czekają tu na koniec strajku, aby ruszyć dalszą drogę. Czekając rozmawiają z innymi towarzyszami podróży opowiadając o swoim życiu. Jesteśmy świadkami tych opowieści: raz lirycznych, raz dramatycznych, a innym razem komicznych. Producentem spektaklu jest Marek Krauz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu dedykowanym osobom z niepełnosprawnościami NIC O NAS BEZ NAS i w spełnieniu marzeń Patryka.

 

video
play-sharp-fill

2 odpowiedzi do artykułu “NIC O NAS BEZ NAS – Relacja ze spotkania

  1. Pingback: Wydarzenie - Nic o Nas bez Nas 2022r

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial