Nietypowe wynalazki

Dziś przedstawiam dziwne, nietypowe wynalazki z dawnych czasów. Niektóre ewoluowały i są znane do tej pory, ale już w innej postaci. Niektóre zostały zapomniane, ale chyba znalazłyby zastosowanie i w dzisiejszych czasach.

Papieros dla zakochanych

Była to fifka z trzema końcami. Z jednej strony dwa ustniki i z drugiej, miejsce na papierosa. Dzięki temu pary mogły palić jednocześnie jeden papieros. Wynalazek ten powstał w 1955 roku. Romantycznie? 😀

Maska na twarz chroniąca przed śniegiem

Maska wyglądała podobnie jak przyłbica. Zakładało się ją na czoło, a kształtem przypominała długi daszek. Maska powstała w 1939 roku w Kanadzie. Dzięki jej kształtowi, śnieg spadał, a twarz, makijaż zostawał w nienaruszonym stanie. Niestety nie przyjęła się ze względu na silny wiatr podczas śnieżyc.

Radio w kapeluszu

W 1931 roku w Stanach Zjednoczonych powstał odbiornik radiowy, który był przymocowany do kapelusza. Dzięki temu osoba mogła wyjść z domu, jednocześnie słuchając radia.

Okulary do czytania na leżąco

Kolejnym nietypowym wynalazkiem są okulary, które działały na zasadzie peryskopu. Można było położyć się wygodnie i czytać książkę, bez konieczności kładzenia się na brzuchu, lub trzymania jej w niewygodny sposób. Te specjalne okulary zostały opatentowane w Anglii w 1936 roku.

Fortepian dla obłożnie chorych

Istniał fortepian, którego klawiaturę dało się wysunąć i dostosować do człowieka, dzięki czemu osoba chora mogła grać na fortepianie leżąc w łóżku. Niestety nie znalazłam informacji o wynalazcy, roku i miejscu powstania. Leżak z dziurą na twarz

Kolejna rzecz, która może być przydatna dla fanów książki. Mianowicie leżak, który posiadał dziurę na twarz. Podobnie jak w łóżkach do masażu w salonach SPA.

Neseser antykradzieżowy

W momencie kiedy ktoś próbował wyrwać neseser, właściciel naciskał przycisk i cała zawartość wysypywała się.

Siatka bezpieczeństwa dla pieszych

W 1924 roku, kiedy gwałtownie wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych, w Stanach Zjednoczonych została opatentowana specjalna siatka, która była montowana na przodzie samochodu. Miało to amortyzować uderzenie samochodu w pieszego, a pieszy miał po prostu wpadać w siatkę. Szybko okazało się, że jest to niepraktyczne rozwiązanie. Stanowiło to niewielką ochronę dla pieszych, a jedynie ograniczało widoczność kierowcy. Kolejna wersja siatki okalała całe samochody, ale kierowcy zaczęli argumentować, że siatka zasłania ich piękne samochody. Tak więc wynalazek szybko został wycofany i zapomniany.

Rower z kwadratowymi kołami

Sergii Gordieiev, znany jako The Q, od 2017 dzieli się swoimi patentami nagrywając filmy na Youtub’ie. Wymyślił między innymi rower z kwadratowymi kołami, które działają na zasadzie gąsienicy w czołgu, dzięki temu rower jest w stanie się poruszać.

Szczotka do włosów dla łysiejących mężczyzn

Szczotka ta została wynaleziona z myślą o łysiejących mężczyznach. Miała półokrągły kształt, dzięki czemu była idealnie dopasowana do kształtu głowy, a jej delikatne włoski robiły przyjemny masaż skóry głowy, przy okazji ugładzając pozostałe włosy.

Nakładka na pedały samochodowe

W 1936 roku była możliwość zamontowania na pedałach w samochodzie specjalnych nakładek. Dzięki temu osoba prowadząca pojazd mogła prowadzić w butach na wysokim obcasie, bez większej obawy, że obcas się zsunie, co skutkowałoby ryzykiem wypadku.

Opracowanie wpisu w ramach odbywanego Stażu: Karolina Szylar

Czy słyszeliście o którymś z tych wynalazków? A może sami słyszeliście o jakichś nietypowych gadżetach? Dajcie znać!

Zapraszamy na Instagram Karoliny: http://instagram.com/comarkaaa

Wpadajcie też na Instagram Rampy: https://www.instagram.com/rampa_portal/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial