O nowej roli w pracy specjalistycznej -z koordynatorką reborningu Katarzyną Liszcz

Na czym polega tworzenie materiału specjalistycznego?

Jest to przede wszystkim umawianie się do specjalistów na wizyty specjalistyczne podczas, których zbieram informacje na temat jak wykonuje się badania na przykładzie lal treningowych – rebornów.

Jak powstaje materiał ?

Udało się dzisiaj zrealizować materiał specjalistyczny na temat badan u wcześniaków na przykładzie reborna.

Dziękujemy z całego serca punktowi pobrań przy ulicy Łódzkiej. Czekamy na moje wyniki badan. Udało nam się dowiedzieć, że u maluszków potrzebne są igły wenflonowe o małych rozmiarach, tzw. 'motylki’. Kolejna sprawa jest pobranie moczu u maluszka do woreczka. Taki zabezpieczony materiał oddajemy do laboratorium. Wynik interpretuje lekarz pediatra.

Jak przebiega realizacja materiałów w sklepach dziecięcych?

Następnie przemieściłyśmy się do galerii ,,Copernicus”, gdzie zrobiliśmy materiał o tym, co jest w asortymencie dla najmłodszych. Będziemy testować w najbliższym czasie butelkę antykolkowa ze smoczkiem dla wcześniaków. Dziękujemy sklepowi Smyk za możliwość realizacji materiału. Mamy też obserwacje, że wychodzenie w teren powoduje u mnie stabilizację glikemii. Najprawdopodobniej ruch powoduje większą wrażliwość na insulinę.

Dlaczego zmiany w specjalistyce reborningu są potrzebne?

Praca specjalistyczna z lalami treningowymi reborn – jest okazją do spotkania się z różnymi środowiskami ludzi , tak jak było na konferencji w Chełmnie pt. ” Rodzina nie na niby”.

Tam właśnie poznałam osobiście Małgorzatę Korolczuk z,,Fasmisji” . Łączy nas to samo doświadczenie. Jej dzieci podobnie jak ja mają FAS . Kilka dni po spotkani okazało się, że jest ostatni model reborna z zespołem Downa- Malwinka do wzięcia od zaraz , dlatego wiedziałam, że Oliwia musi trafić do ,,Fasmisji”- bo jest to reborn przeznaczony do edukacji na temat zespołu FAS .

Jak odnalazłam się w nowej roli?

Moim zdaniem właśnie koordynowanie pracy specjalistycznej w połączeniu z rehabilitacją i otworzeniem się na nowe etapy daje szanse na to by osoby z niepełnosprawnością uczyły się odpowiedzialności , troski i dbanie o lale jak najlepiej potrafią… A także dzieliły się swoim osobistym doświadczeniem -„doświadczania ” poprzez edukację i realizację swoich zdjęć jak również przepracowywanie swoich wspomnień .

Każda historia jest inna. Bądź wykorzystanie rebornów jako narzędzie w procesie „zdrowienia ” poprzez robienie materiałów podczas wizyt u specjalistów, a także przełożenie – swoich decyzji ,,terapeutycznych” na lalę reborn.

Nowa rola w specjalistyce reborningowej – to jest szansa na zrobienie cyklu materiałów na temat adopcji -na przykładzie swoich doświadczeń , a także na przykładzie różnych modeli lal treningowych. Mogą powstać zupełnie nowe pomysły na filmy oraz przekaz, który będzie z nich płynął .

Jak wygląda praca z innymi?

Mamy oficjalną informację , że moja lala model Acerrella już dotarła do fasmisji – Małgosi i jej córeczki Hani . Właśnie dla takich chwil oraz zdjęć warto to wszystko robić . Jako koordynatorka reborningu , będę wspomagać aspekty edukacyjne ; i zaglądać do Gosi oraz Alicji z którymi mam stale kontakt . A wiadomość od Gosi była taka :

„Dotarła cała i zdrowa , nadaliśmy jej imię Julia . Hania nie odstępuje jej prawie na krok – Ubranka piękne , szok ” – tak napisała Gosia

Wczoraj jeszcze krótkie info o świętowaniu rocznicy przybycia Ewy do naszego domu 21 lat – temu to się stało , aż nie do uwierzenia kiedy to pyknęło ! oraz imieniny Julki . Była to okazja do wspomnień i cudownych chwil ze sobą… Wiec dalej będziemy działać edukacyjnie, tylko ze na przemian będą różne relacje i piękne wydarzenia… Bardzo się cieszę , że praca specjalistyczna , którą wykonuję ma takie efekty.

Oczywiście będą też relacje , co u Nas i aparatki Malwiny … Ten model co ja mam jest interaktywny więc praca naprawdę będzie rewelacyjna … Także działamy na pełnej petardzie!

Ile trwa szkolenie nowych osób, które dołączają?

Szkolenie nowych osób trwa cały czas , – koordynatorki reborningu szkolą cały czas z wykorzystaniem różnych możliwości przekazu jak np. filmy , prelekcje wystąpienia, czy gra w teatrze , dzięki tym formom powstaje materiał specjalistyczny.

Czy dzieci również mogą być mamami dla rebornów?

Bardzo się ucieszyłam , że wspólnie z Hanią , Gosią , Alą i ze mną rozpoczęliśmy nową przygodę w reborningu . Wiele zapytań jest do mnie , czy reborning jest dla dzieci ? Teraz jestem pewna , że tak – Hania ma 5 lat ! jest najmłodszą uczestniczką projektu – rebornowego . Właśnie dla takich chwil – zdjęć warto to wszystko robić!

Linki do materiałów filmowych:

https://www.youtube.com/watch?v=kc5H7xmmtMc&ab_channel=KasiaLiszcz

https://www.youtube.com/watch?v=yWYjucwnWMA&ab_channel=KasiaLiszcz

Materiał specjalistyczny przygotowała Katarzyna Liszcz- koordynatorka reborningu , asystentka redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial