Techniki ataku w armwrestlingu

Patrząc na różne dyscypliny sportowe z perspektywy widza mogłoby się wydawać, że to nic trudnego. Piłkarz mógłby usłyszeć „Ty tylko biegasz za piłką”. Siatkarz z kolei „Jedyne co robisz to przebijasz piłkę na drugą stronę siatki”. Nic bardziej mylnego. W każdej dyscyplinie najważniejsza jest technika. Dzięki niej zmniejszamy ryzyko nabawienia się niechcianych kontuzji oraz zwiększamy szansę na wygraną. Podobnie jest w przypadku siłowania na rękę. Dziś przedstawię kilka technik wykorzystywanych w tej dyscyplinie.

Atak górą przez mały palec

Technika ta polega na wykorzystaniu nadgarstka oraz małego palca przeciwnika. Polega ona na szybkim ruchu nadgarstka. Dzięki temu podciągamy mały palec przeciwnika ku górze jednocześnie rozchylając go.

Atak górą przez palec wskazujący

Ruchem ręki naciskamy wskazujący palec przeciwnika przeciągając jego rękę w stronę blatu stołu.

Atak górą na cztery palce

Przed komendą startową  należy naciągnąć rękę przeciwnika, aby wywrzeć nacisk na jego cztery palce. Po komendzie „Ready? Go!”. Wywieramy nacisk na cztery palce przeciwnika poprzez ruch nadgarstka na zewnątrz.

Atak górą z blokadą nadgarstka

Ruchem ręki do siebie przy jednoczesnej blokadzie nadgarstka oraz małego palca wykonujemy rotację nadgarstka rozchylając mały palec przeciwnika.

Atak górą w bok

Ruchem nadgarstka w bok przy naciągnięciu palców przeciwnika odkręcamy jego nadgarstek na zewnątrz.

Atak w bok

Szybkim ruchem ręki w bok wywieramy nacisk na dłoń przeciwnika.

Opracowanie artykułu w ramach stażu przez Mikołaja Lamparskiego

Artykuły o podobnej tematyce:

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial