Pasieka w prezencie

Prepersi, czyli ludzie, którzy pasjonują się przetrwaniem w każdych warunkach, chcą pomóc grupie osób wykluczonych społecznie mieszkających pod Gietrzwałdem. Organizują dla nich pasiekę.

Na osadę, w której mieszkają osoby wykluczone społecznie prepersi natknęli się podczas jednej ze swoich wypraw. – Dom stoi na uboczu wsi Naglady pod Gietrzwałdem. Są tam trudne warunki socjalne, nie ma m.in. bieżącej wody. Ci ludzie, kilka rodzin, są bez pracy i jakichkolwiek perspektyw – powiedział PAP znany w środowisku polskich prepersów Piotr Czuryłło.

Czuryłło, który poznał bliżej mieszkańców osady, postanowił zorganizować tej grupie pomoc. – Jeden z mieszkańców, starszy już człowiek, pan Roman, interesuje się pszczelarstwem. Jego dziadek miał pasiekę, on też ma do tego smykałkę. Ten człowiek wyszedł z życiowego dołka, z nałogu alkoholowego, ale nie ma żadnego zajęcia. Sądzę, że założenie pasieki naprawdę może odmienić jego los. I los jego sąsiadów, bo pan Roman zadeklarował, że ich też nauczy obchodzenia się z pszczołami – mówi Czuryłło.

źródło: www.kurier.pap.pl.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial