Spotkanie autorskie ze Stefanem Dardą

We wtorek 26 stycznia 2016r. w Empiku Galerii Rzeszów odbyło się spotkanie autorskie ze Stefanem Dardą.

Stefan Darda to mistrz powieści grozy z Przemyśla. Jego twórczość porównywana jest z dziełami mistrza gatunku, Stephena Kinga. Zadebiutował  Domem na Wyrębach, następnie napisał cykl czterech książek Czarny wygon, zbiór opowiadań Opowiem ci mroczną historię, zyskał uznanie czytelników oraz dodruki tytułów. Jego dotychczasowa twórczość to powieści grozy przesycone zjawiskami paranormalnymi.

Ostatnia jego książka, która ukazała się w pierwszych dniach listopada to realistyczny dreszczowiec – Zabij mnie, tato.

Na spotkaniu Stefan Darda opowiadał o kuluarach powstania ostatniej powieści oraz najbliższych planach wydawniczych, w których znajduje się książka z akcją rozgrywająca się w Przemyślu.

Czytelników interesowało czy z powieści grozy zmieni teraz specjalizację na trillery obyczajowe. Na szczęście Darda zapewnił, że nie porzuca pierwotnej swojej specjalizacji, a nawet wraca do swoich początków, bowiem kolejną jego powieścią jest książka nawiązująca do debiutu, czyli Domu na wyrębach. W nowej powieści spotkamy znanych nam już bohaterów. Szczegółów autor nie zdradził, więc pozostało z niecierpliwością czekać na kolejną książkę, która jak zaznaczył Darda nie będzie kontyuacją Domu na Wyrębach, ale nawiązaniem.

Tymczasem czytelnikom o mocnych nerwach polecam dreszczowiec Zabij mnie, tato, o którym na stronie autora czytamy:

Rok 2015, centralna Polska. Trzynastoletnia Wiktoria wraz z dwiema młodszymi siostrami wraca ze szkoły. Dwieście metrów od domu spotyka znajomych, dziewczynki idą dalej same, lecz nie docierają do celu. Niedługo potem przyjaciel zrozpaczonej rodziny, emerytowany policjant, korzystając z nieformalnych informacji, dowiaduje się, że zwolniony z więzienia psychopatyczny zabójca zniknął i nie wiadomo, gdzie przebywa. Ani „ustawa o bestiach”, ani dyskretna obserwacja policji nie okazały się skuteczne. Kolejne zdarzenia świadczą o tym, że te dwie sprawy mogą się ze sobą łączyć. Tymczasem nękana wyrzutami sumienia nastolatka jest bliska obłędu. Jej rodzice obawiają się, że może targnąć się na własne życie, a działania organów państwowych okazują się całkowicie nieskuteczne.

Ponieważ część czytelników będąca na spotkaniu jeszcze nie czytała najnowszej powieści, dlatego też autor nie rozbudowywał odpowiedzi na niektóre z pytań, nie chcąc zdradzić fabuły książki. Po zaspokojeniu ciekawości pytających, autor tradycyjnie podpisywał książki oraz "stawał na ściance" ze swymi fanami.

strona autora: http://stefandarda.pl/

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial