Patryk Grab – Wyznaczajmy sobie cel, do którego będziemy dążyć!

Patryk Grab, autor wielu publikacji i tekstów motywacyjnych, Rampowicz, pomysłodawca i współtwórca spotkań dla osób z niepełnosprawnością „Nic o nas bez Nas”. Pełny optymizmu i życiowej energii, pragnie podzielić się swoim mottem życiowym: Nie jesteś ciężarem – jesteś cudem do odkrycia”.

Pozytywne myślenie i otwartość

Wielokrotnie udowodnił, że niepełnosprawność nie ogranicza go w działaniu a jedynie ma wpływ na szybkość realizacji jego planów. Dzięki otwartości, pozytywnemu myśleniu i ogromnej determinacji dąży do realizacji wyznaczonych celów angażując przyjaciół, znajomych i lokalną społeczność.

Akceptacja niepełnosprawności

W nagraniu pragnie przekazać własne przemyślenia na temat samoakceptacji, która jest początkiem zmian w nastawieniu do niepełnosprawności. O konieczności stawiania sobie kolejnych celów i aby nie poprzestawać w dążeniu do ich realizacji.

Mieszkania treningowe i ich finansowanie

Patryk Grab przypomina o bardzo ważnym temacie dotyczącym brakujących rozwiązań prawnych w temacie finansowania pobytu młodych osób z niepełnosprawnością w Domach Pomocy Społecznej. Apeluje, aby środki kierowane do DPS zostały przeznaczone na finansowanie mieszkań treningowych, które dają możliwość udziału w aktywnym życiu zawodowym i społecznym.

video
play-sharp-fill

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Rampowiczem Patrykiem o jego życiu i pasji: NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ MOŻE BYĆ PRZYGODĄ W ŻYCIU

2 odpowiedzi do artykułu “Patryk Grab – Wyznaczajmy sobie cel, do którego będziemy dążyć!

  1. Pingback: Narodziny niepełnosprawnego dziecka – Autor Patryk Grab

  2. Pingback: DPS dla młodych osób z niepełnosprawnościami? mgr piel. Agata Potoniec

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial